Houzez Theme - en to uk translation catalogue (2435 entries)

en:  - All -
uk:  - все -

en:  - For exmaple https://vimeo.com/120596335
uk:  - Для ознайомлення https://vimeo.com/120596335

en:  - Paste page URL from SoundCloud
uk:  - Вставити URL-адресу сторінки з SoundCloud

en:  Featured Payment
uk:  Пропонований платіж

en:  The type field is empty.
uk:  Поле "Тип" порожнє.

en:  The username field is empty.
uk:  Поле ім'я користувача порожнє.

en:  package on
uk:  пакет на

en: %1$s at %2$s
uk: % 1 $ s при% 2 $ s

en: %1$s installed and activated successfully.
uk: % 1 $ s успішно встановлено та активовано.

en: %1$s installed successfully.
uk: % 1 $ s успішно встановлено.

en: %1$s, %2$s
uk: % 1 $ s,% 2 $ s

en: %s
uk: % s

en: %s Email address is not configured!
uk: % s Електронна адреса не налаштована!

en: %s Select a %s Package
uk: % s Виберіть пакунок% s

en: %s Target Email address is not properly configured!
uk: % s цільова адреса електронної пошти неправильно налаштована!

en: %s ago
uk: % s тому назад

en: %submission_title as property title, %submission_url as property submission url
uk: % submit_title як назва властивості,% submit_url як URL-адресу передачі властивостей

en: %user_login_register as username, %user_pass_register as user password, %user_email_register as new user email
uk: % user_login_register як ім'я користувача,% user_pass_register як пароль користувача,% user_email_register як нову електронну адресу користувача

en: &larr; Older Comments
uk: & larr; Старі коментарі

en: ( max 20 )
uk: (макс. 20)

en: *minimum 270px x 270px
uk: * мінімум 270px x 270px

en: 1 to 20
uk: Від 1 до 20

en: 2Checkout(Beta)
uk: 2Checkout (бета-версія)

en: 3 or 4 digits usually found on the signature strip.
uk: 3 або 4 цифри зазвичай знаходяться на підписній смузі.

en: 360° Virtual Tour
uk: 360 ° Віртуальний тур

en: <p>If you do not have keys already then visit <kbd>
                <a href = "https://www.google.com/recaptcha/admin">
                    https://www.google.com/recaptcha/admin</a></kbd> to generate them.
            Set the respective keys in <kbd>Site Key</kbd> and
            <kbd>Secret Key</kbd></p>
uk: <p> Якщо у вас ще немає ключів, перейдіть на сторінку <kbd>
                <a href="https://www.google.com/recaptcha/admin">
                    https://www.google.com/recaptcha/admin </a> </ kbd>, щоб створити їх.
            Встановіть відповідні ключі у розділі <kbd> Ключ сайту </ kbd> та
            <kbd> Секретний ключ </ kbd> </ p>

en: <span aria-hidden="true"><i class="fa fa-angle-left"></i></span>
uk: <span aria-hidden = "true"> <i class = "fa fa-angle-left"> </ i> </ span>

en: <span aria-hidden="true"><i class="fa fa-angle-right"></i></span>
uk: <span aria-hidden = "true"> <i class = "fa fa-angle-right"> </ i> </ span>

en: <span class="font24">Advanced Search Price range for price slider.</span>
uk: <span class = "font24"> Розширений пошук Ціновий діапазон для повзуна ціни. </ span>

en: <span class="font24">Advanced Search Widget Area Size range.</span>
uk: <span class = "font24"> Розширений пошук Розмір діапазону області віджетів. </ span>

en: <span class="font24">Approved Listing</span>
uk: <span class = "font24"> Затверджено лістинг </ span>

en: <span class="font24">Bedrooms & Bathrooms</span>
uk: <span class = "font24"> Спальні та ванні кімнати </ span>

en: <span class="font24">Direct pay / Wire Transfer</span>
uk: <span class = "font24"> Пряма оплата / Передача Wire </ span>

en: <span class="font24">Expired Listing</span>
uk: <span class = "font24"> закінчився список </ span>

en: <span class="font24">Expired Listings Resend For Approval.</span>
uk: <span class = "font24"> Недійсні списки повторно надіслано для схвалення. </ span>

en: <span class="font24">Featured Submission Per Listing.</span>
uk: <span class = "font24"> Пропоноване подання за списком. </ span>

en: <span class="font24">Free Listing Expired</span>
uk: <span class = "font24"> Безкоштовний список закінчився </ span>

en: <span class="font24">Matching Submission.</span>
uk: <span class = "font24"> Відповідність поданням. </ span>

en: <span class="font24">Membership Cancelled</span>
uk: <span class = "font24"> Членство скасовано </ span>

en: <span class="font24">New Registered User</span>
uk: <span class = "font24"> Новий зареєстрований користувач </ span>

en: <span class="font24">New Wire Transfer.</span>
uk: <span class = "font24"> Новий переказ Wire. </ span>

en: <span class="font24">Package and Free Submission Listings.</span>
uk: <span class = "font24"> Пакети та списки вільних подань. </ span>

en: <span class="font24">Paid Submission Per Listing.</span>
uk: <span class = "font24"> Платна подача за списком. </ span>

en: <span class="font24">Purchase Activated Packages</span>
uk: <span class = "font24"> Покупка активованих пакетів </ span>

en: <span class="font24">Purchase Activated</span>
uk: <span class = "font24"> Покупка активована </ span>

en: <span class="font24">Recurring Payment</span>
uk: <span class = "font24"> Повторний платіж </ span>

en: <span class="font24">Rent Prices.</span>
uk: <span class = "font24"> Ціни на оренду. </ span>

en: <span class="font24">Social Link 1</span>
uk: <span class = "font24"> Соціальна посилання 1 </ span>

en: <span class="font24">Social Link 2</span>
uk: <span class = "font24"> Social Link 2 </ span>

en: <span class="font24">Social Link 3</span>
uk: <span class = "font24"> Соціальна посилання 3 </ span>

en: <span class="font24">Social Link 4</span>
uk: <span class = "font24"> Соціальна посилання 4 </ span>

en: <strong>Error!</strong> Please fill out the following required fields.
uk: <strong> Помилка! </ strong> Будь ласка, заповніть наступні обов'язкові поля.

en: <strong>Error!</strong> Upload at least one image.
uk: <strong> Помилка! </ strong> Завантажте принаймні одне зображення.

en: <strong>HOUZEZ09:</strong> Only homepage revolution slider will be import, other sliders can be find in download zip file in "houzez09 slider" folder.
uk: <strong> HOUZEZ09: </ strong> Буде імпортувати лише слайдер революції на головній сторінці, інші слайди можна знайти у файлі завантаження zip-файлу в папці "houzez09 slider".

en: <strong>Normal Page:</strong> Create page using "Advanced Search Result" template.<br/><strong>Half Map:</strong> Create page using "Property Listings Half Map" template.
uk: <strong> Нормальна сторінка: </ strong> Створіть сторінку за допомогою шаблону "Розширений пошук результатів". <br/> <strong> Половина карти: </ strong> Створіть сторінку, використовуючи шаблон "Властивості лістингу половину карти".

en: A widget that displays a slider/thumbs with instagram images
uk: Віджет, який відображає слайдер / палець із зображеннями instagram

en: A widget that shows latest tweets from twitter profile
uk: Віджет, який показує останні твіти з профілю Twitter

en: AGENTS
uk: АГЕНТИ

en: ALL
uk: ВСЕ

en: About Agency
uk: Про Агентство

en: About WP Currencies
uk: Про WP Валюти

en: About me
uk: Про мене

en: About site widget
uk: Про сайт віджет

en: Account Downgraded,
uk: Знижений обліковий запис

en: Account Information
uk: Інформація про обліковий запис

en: Account role
uk: Роль облікового запису

en: Actions
uk: Дії

en: Activate
uk: Активувати

en: Activate %2$s
uk: Активувати% 2 $ s

en: Active
uk: Активний

en: Active Life
uk: Активне життя

en: Adapt to container width
uk: Адаптація до ширини контейнера

en: Add More
uk: Додати більше

en: Add New
uk: Додати новий

en: Add New Agent
uk: Додати нового агента

en: Add New Property form.
uk: Додати форму нової форми власності.

en: Add Property Options
uk: Додати параметри власності

en: Add SoundCloud Audio:
uk: Додати SoundCloud Audio:

en: Add a responsive mortgage calculator widget
uk: Додайте віджет реабілітного іпотечного калькулятора

en: Add image banner 300x300 or 300x250
uk: Додати банер зображення 300x300 або 300x250

en: Add new property
uk: Додати нову власність

en: Add video page url:
uk: Додати URL-адресу сторінки відео:

en: Add/Edit Images
uk: Додати / редагувати зображення

en: Added
uk: Додано

en: Additional Details
uk: Додаткова інформація

en: Additional Features
uk: Додаткові можливості

en: Additional Info
uk: Додаткова інформація

en: Additional Information:
uk: Додаткова інформація:

en: Additional details
uk: Додаткова інформація

en: Additional message is as follows.
uk: Додаткове повідомлення виглядає наступним чином.

en: Additional message is.
uk: Додаткове повідомлення є.

en: Address
uk: Адреса

en: Address Icon
uk: Іконка адреси

en: Address(*only street name and building no)
uk: Адреса (* тільки назву вулиці та будівлі немає)

en: Address:
uk: Адреса:

en: Adds support for Facebook Like Box.
uk: Додає підтримку Facebook як Box.

en: Advanced
uk: Розширений

en: Advanced Search
uk: розширений пошук

en: Advanced Search Measurement Unit
uk: Розширений пошук вимірювального блоку

en: Advanced button color
uk: Розширені кольорові кнопки

en: Advanced search over headers map, video etc background color
uk: Розширений пошук по заголовках карти, відео тощо фоновий колір

en: Advanced search over headers map, video etc text color
uk: Розширений пошук за заголовками карти, відео тощо. Колір тексту

en: Afghanistan
uk: Афганістан

en: After
uk: Після

en: After Login Redirect Page
uk: Після перенаправлення сторінки входу

en: After Price Label
uk: Після цінової етикетки

en: After Price Label (ex: monthly)
uk: Після мітки ціни (наприклад: щомісяця)

en: Agencies
uk: Агентства

en: Agencies Options
uk: Варіанти агентств

en: Agency
uk: Агентство

en: Agency Data.
uk: Дані агентства.

en: Agency ID
uk: Ідентифікатор агенції

en: Agency Information
uk: Інформація про агентство

en: Agency License
uk: Агентська ліцензія

en: Agency Location
uk: Агенція Місцезнаходження

en: Agency Location at Google Map*
uk: Агенція розташування в Google Map *

en: Agency Name
uk: Назва агенції

en: Agency Profile Info
uk: Інформація про агенцію

en: Agency Role
uk: Роль агентства

en: Agency Sidebar
uk: Бічна панель агенції

en: Agent
uk: Агента

en: Agent Category
uk: Категорія агента

en: Agent Contact
uk: Агент Контакт

en: Agent Contact Form
uk: Контактна форма агента

en: Agent Contact Form Bottom
uk: Контактна форма агента знизу

en: Agent Contact Form in Sidebar ?
uk: Контактна форма агента у бічній панелі?

en: Agent Contact Form in Sidebar for Mobiles ?
uk: Контактна форма агента в бічній панелі для мобільних пристроїв?

en: Agent Data (Choose agent from the list below)
uk: Дані агента (виберіть агенти зі списку нижче)

en: Agent Detail Form
uk: Детальна інформація про агент

en: Agent Forms
uk: Форми агента

en: Agent Information
uk: Інформація про агента

en: Agent Name
uk: Назва агента

en: Agent Profile Info
uk: Інформація профілю агента

en: Agent Responsible
uk: Агент Відповідальний

en: Agent Role
uk: Роль агента

en: Agent Sidebar
uk: Бічна панель агента

en: Agent bottom
uk: Дно агента

en: Agent contact form on lightbox
uk: Контактна форма агента на лайтбоксі

en: Agent data (Choose agent from the list below)
uk: Дані агента (виберіть агента зі списку нижче).

en: Agents
uk: Агенти

en: Agents Options
uk: Варіанти агентів

en: Agents Search
uk: Пошук агентів

en: Agents Type:
uk: Тип агента:

en: Agents:
uk: Агенти:

en: Aland Islands
uk: Аландські острови

en: Aland Islands
uk: Аландські острови

en: Albania
uk: Албанія

en: Algeria
uk: Алжир

en: Align:
uk: Вирівняти:

en: All
uk: Все

en: All - Button Text:
uk: Всі - текст кнопки:

en: All - button url:
uk: URL-адреса всіх кнопок:

en: All <span class="count">(%s)</span>
uk: Усі <span class = "count"> (% s) </ span>

en: All Areas
uk: Всі райони

en: All Categories
uk: всі категорії

en: All Cities
uk: Всі міста

en: All Countries
uk: Всі країни

en: All Labels
uk: Усі етикетки

en: All Posts Link
uk: Усі посилання на повідомлення

en: All Posts Text
uk: Всі повідомлення Текст

en: All States
uk: Всі держави

en: All Status
uk: Весь статус

en: All Types
uk: Всі типи

en: All installations and activations have been completed.
uk: Всі установки та активації були завершені.

en: All installations have been completed.
uk: Всі установки були завершені.

en: All plugins installed and activated successfully. %1$s
uk: Всі плагіни успішно встановлені та активовані. % 1 $ s

en: Allow login via Facebook ?
uk: Дозволити вхід через Facebook?

en: Allow login via Google ?
uk: Дозволити вхід через Google?

en: Allow login via Yahoo ?
uk: Дозволити вхід через Yahoo?

en: Allow user to change area prefix?
uk: Дозволити користувачеві змінювати префікс області?

en: Already have an account?
uk: Вже є аккаунт?

en: American Samoa
uk: Американське Самоа

en: Amount Financed:
uk: Фінансована сума:

en: An error occurred while installing %1$s: <strong>%2$s</strong>.
uk: Під час встановлення% 1 $ s сталася помилка: <strong>% 2 $ s </ strong>.

en: Andorra
uk: Андорра

en: Angola
uk: Ангола

en: Anguilla
uk: Ангілья

en: Annual cost of Loan:
uk: Річна вартість Позики:

en: Antarctica
uk: Антарктида

en: Antigua and Barbuda
uk: Антигуа і Барбуда

en: Any
uk: Будь-який

en: Apple iPad Icon
uk: Іконка Apple iPad

en: Apple iPad Retina Icon
uk: Іконка Retina з Apple iPad

en: Approved
uk: Затверджено

en: Are you sure you want to delete?
uk: Ви впевнені, що хочете видалити?

en: Are you sure you want to make this a featured listing?
uk: Ви впевнені, що хочете зробити цей популярний запис?

en: Are you sure you want to relist this property?
uk: Ви впевнені, що хочете залишити цю власність?

en: Are you sure you want to remove from featured listing?
uk: Ви впевнені, що хочете видалити з популярного списку?

en: Area
uk: Площа

en: Area Range Slider
uk: Область Range Slider

en: Area Size
uk: Розмір площі

en: Area Size ( Only digits )
uk: Розмір області (тільки цифри)

en: Area Switcher
uk: Область перемикач

en: Areas
uk: Райони

en: Argentina
uk: Аргентина

en: Armenia
uk: Вірменія

en: Arts & Entertainment
uk: Мистецтво та розваги

en: Aruba
uk: Аруба

en: Attachments
uk: Додатки

en: Audio Format
uk: Аудіо формат

en: Australia
uk: Австралія

en: Austria
uk: Австрія

en: Author
uk: Автор

en: Author Archive
uk: Авторський архів

en: Author Data.
uk: Дані автора.

en: Author Profile Info
uk: Інформація профілю профілю

en: Author data
uk: Дані автора

en: Auto Complete
uk: Автоматичне завершення

en: Auto Generate Property ID ?
uk: Автоматично генерувати ідентифікатор власності?

en: Auto Play
uk: Автоматичне відтворення

en: Auto Play Speed:
uk: Автоматична швидкість відтворення:

en: Auto Play:
uk: Автоматичне відтворення:

en: Auto fix
uk: Автоматичне виправлення

en: Automotive
uk: Автомобільна промисловість

en: Availability Date
uk: Дата доступності

en: Available from
uk: доступний з

en: Available version:
uk: Доступна версія:

en: Average
uk: Середній

en: Azerbaijan
uk: Азербайджан

en: Back
uk: Назад

en: Back to Homepage
uk: Назад на домашню сторінку

en: Background Color
uk: Колір фону

en: Background Image Options
uk: Параметри фонових зображень

en: Background Slider Options
uk: Фонові варіанти слайдера

en: Background Type
uk: Тип фону

en: Background Video Options
uk: Параметри фонового відео

en: Bahamas
uk: Багамські острови

en: Bahamas the
uk: Багамські острови

en: Bahrain
uk: Бахрейн

en: Bangladesh
uk: Бангладеш

en: Banner color
uk: Колір банера

en: Bar Chart
uk: Гістограма

en: Barbados
uk: Барбадос

en: Base Area
uk: Базовий район

en: Base Currency
uk: Базова валюта

en: Bath
uk: Ванна

en: Bathroom
uk: Ванна кімната

en: Bathrooms
uk: Ванні кімнати

en: Bathrooms List
uk: Список ванних кімнат

en: Bathrooms:
uk: Ванні кімнати:

en: Baths
uk: Ванни

en: Baths:
uk: Ванни:

en: Beauty & Spas
uk: Краса та СПА

en: Bed
uk: Ліжко

en: Bedroom
uk: Спальня

en: Bedrooms
uk: Спальні

en: Bedrooms List
uk: Список номерів

en: Bedrooms, Bathrooms
uk: Спальні, ванні кімнати

en: Bedrooms:
uk: Спальні:

en: Beds
uk: Ліжка

en: Before
uk: Раніше

en: Before Price Label
uk: До цінної етикетки

en: Begin activating plugin
uk: Початок активації плагіна

en: Begin installing plugin
uk: Почніть встановлювати плагін

en: Begin updating plugin
uk: Початок оновлення плагіна

en: Belarus
uk: Білорусь

en: Belgium
uk: Бельгія

en: Belize
uk: Беліз

en: Benin
uk: Бенін

en: Bermuda
uk: Бермуди

en: Best if used on new WordPress install.
uk: Найкраще, якщо використовуватись на новій установці WordPress.

en: Bhutan
uk: Бутан

en: Bi-Weekly
uk: Два тижні

en: Bi-Weekly Payment
uk: Двотижневий платіж

en: Billing For
uk: Платіж для

en: Billing For:
uk: Рахунок для:

en: Billing Frequency
uk: Платіжна частота

en: Billing Period
uk: Платіжний період

en: Billing Type
uk: Тип платежів

en: Billing Type:
uk: Тип рахунку:

en: Block Users Admin Access?
uk: Блокувати доступ до адміністратора адміністратора?

en: Blog
uk: Блог

en: Blog Posts Carousel
uk: Блог Поза каруселлю

en: Blog Posts Grid
uk: Поштові добірки

en: Body
uk: Тіло

en: Bolivia
uk: Болівія

en: Bolivia, Plurinational State of
uk: Болівія, багатонаціональний штат

en: Bonaire, Sint Eustatius and Saba
uk: Бонайре, Синт Евстатіус і Саба

en: Border
uk: Кордон

en: Border Color
uk: Колір кордону

en: Border color
uk: Колір кордону

en: Bosnia and Herzegovina
uk: Боснія і Герцеговина

en: Botswana
uk: Ботсвана

en: Bottom Border
uk: Нижня межа

en: Bottom Border Color
uk: Колір нижнього краю

en: Bouvet Island
uk: Буве-Айленд

en: Bouvet Island (Bouvetoya)
uk: Острів Буве (Буветоя)

en: Boxed
uk: У коробці

en: Brazil
uk: Бразилія

en: British Indian Ocean Territory
uk: Британська територія в Індійському океані

en: British Indian Ocean Territory (Chagos Archipelago)
uk: Британська територія в Індійському океані (архіпелаг Чагос)

en: British Virgin Islands
uk: Британські Віргінські острови

en: Brunei Darussalam
uk: Бруней-Даруссалам

en: Bulgaria
uk: Болгарія

en: Burkina Faso
uk: Буркіна-Фасо

en: Burundi
uk: Бурунді

en: Button Border
uk: Кнопка кордону

en: Button Border Hover Color
uk: Кнопка "Прикордонний колір"

en: Button Color
uk: Кнопка кольору

en: Button Hover Color
uk: Кнопка "Наведіть колір"

en: Button Text Hover color
uk: Кнопка тексту Наведіть колір

en: Button Text color
uk: Кнопка кольору тексту

en: Button Text:
uk: Кнопка Текст:

en: Buyer
uk: Покупець

en: Buyer Role
uk: Роль покупця

en: By Favethemes
uk: За Favethemes

en: By clicking "Complete Membership" you agree to our <a href="%s">Terms & Conditions</a>
uk: Натиснувши "Повне членство", ви приймаєте наші <a href="%s"> Загальні положення та умови </a>

en: By clicking "Complete Payment" you agree to our <a href="%s">Terms & Conditions</a>
uk: Натиснувши кнопку "Повна оплата", ви приймаєте наші <a href="%s"> Загальні положення та умови </a>

en: By default images cropped with WordPress are resized/cropped at 90% quality. Enable this setting to set all JPEGs to 100% quality.
uk: За замовчуванням зображення, обтинані WordPress, змінюються / обрізаються на 90%. Увімкніть цей параметр, щоб встановити всі JPEG-файли на 100% якість.

en: By default the theme loads a style.css that is not minified. If you wish you can enable this setting to instead load a single style-min.css file with the code minified. If you are using a child theme you will have to change the @import from pointing to style.css to point to style-min.css
uk: За замовчуванням тема завантажує стиль style.css, який не міститься. Якщо ви хочете, ви можете включити це налаштування, а не завантажувати один файл style-min.css з мінімізованим кодом. Якщо ви використовуєте дитячу тему, вам доведеться змінити @import з вказівки на style.css, щоб вказати style-min.css

en: By who?
uk: За кого?

en: CONTACT
uk: КОНТАКТ

en: CONTACT AGENCY
uk: КОНТАКТНА АГЕНТСТВО

en: CONTACT AGENT
uk: КОНТАКТНИЙ АГЕНТ

en: CONTACT MANAGER
uk: КОНТАКТНИЙ МЕНЕДЖЕР

en: CONTACT OWNER
uk: КОНТАКТНИЙ ВЛАСНИК

en: CONTACT SELLER
uk: ЗВ'ЯЗАТИСЯ З ПРОДАВЦЕМ

en: CSS Code
uk: Код CSS

en: Calculate
uk: Розрахувати

en: Call Us
uk: Зателефонуйте нам

en: Call us number in header
uk: Назови нам номер в заголовку

en: Cambodia
uk: Камбоджа

en: Cameroon
uk: Камерун

en: Can use %expired_listing_url as expired listing url and %expired_listing_name as expired listing name
uk: Можна використовувати% expired_listing_url як expired url list and% expired_listing_name як expired list name

en: Can use %recurring_package_name as recurring packacge name and %merchant as merchant name
uk: Можна використовувати% recurring_package_name як повторюване ім'я packacge і% merchant як ім'я продавця

en: Canada
uk: Канада

en: Cancel
uk: Скасувати

en: Cancel Stripe Subscription
uk: Скасування підписки на смугу

en: Cape Verde
uk: Кабо Верде

en: Card holder’s name
uk: Ім'я власника картки

en: Card holder’s name required
uk: Ім'я власника картки потрібне

en: Card security code
uk: Код безпеки карти

en: Category filter:
uk: Фільтр категорій:

en: Category:
uk: Категорія:

en: Cayman Islands
uk: Кайманові острови

en: Central African Republic
uk: Центральноафриканська Республіка

en: Chad
uk: Чад

en: Change Membership Plan
uk: Змінити плану членства

en: Change Package
uk: Змінити пакет

en: Change Payment Status:
uk: Змінити статус платежу:

en: Change password
uk: Змінити пароль

en: Child
uk: Дитина

en: Chile
uk: Чилі

en: China
uk: Китай

en: Choose Background Color For Menu Area
uk: Виберіть колір фону для зони меню

en: Choose Background Color For Top Area
uk: Виберіть колір фону для верхньої області

en: Choose Borders Color for Form Fields
uk: Виберіть "Колір кордонів" для полів форм

en: Choose Grid:
uk: Виберіть Grid:

en: Choose Header Type
uk: Виберіть тип заголовка

en: Choose body background color
uk: Виберіть тіло фонового кольору

en: Choose city for proeprties on map header, you can select multiple cities or keep all un-select to show from all cities
uk: Виберіть місто для проєпрітів на заголовку карти, ви можете вибрати кілька міст або залишити всі невибрані для показу з усіх міст

en: Choose color
uk: Виберіть колір

en: Choose default radius
uk: Виберіть радіус за замовчуванням

en: Choose grid style, default will be version 1
uk: Виберіть стиль сітки, за замовчуванням буде версія 1

en: Choose grid/list style, default will be version 1
uk: Виберіть стиль сітки / списку, за замовчуванням буде версія 1

en: Choose on which header type you want to show advanced search
uk: Виберіть у якому типі заголовка ви хочете показати розширений пошук

en: Choose page Sidebar
uk: Виберіть бічну панель сторінки

en: Choose page background
uk: Виберіть фон сторінки

en: Choose page header type
uk: Виберіть тип заголовка сторінки

en: Choose property status for this tab
uk: Виберіть властивість цієї вкладки

en: Choose which data you want to hide on property detail page?
uk: Виберіть дані, які потрібно сховати на сторінці детальної інформації про об'єкт нерухомості?

en: Choose which fields you want to hide on add property page?
uk: Виберіть, які поля потрібно сховати на сторінці додавання властивостей?

en: Choose which roles you want to be disable?
uk: Виберіть, які ролі ви хочете відключити?

en: Choose which sidebars you want to be sticky?
uk: Виберіть, які бічні панелі ви хочете бути липкими?

en: Christmas Island
uk: Острів Різдва

en: Cities
uk: Міста

en: City
uk: Місто

en: City required
uk: Місто потрібне

en: City:
uk: Місто:

en: Click here for database update, It is required
uk: Натисніть тут для оновлення бази даних, це потрібно

en: Click here to see message on website dashboard.
uk: Натисніть тут, щоб побачити повідомлення на інформаційній панелі веб-сайту.

en: Client ID
uk: Ідентифікатор клієнта

en: Client Secret
uk: Клієнтська таємниця

en: Cluster Zoom Level
uk: Рівень масштабу кластера

en: Cocos (Keeling) Islands
uk: Кокосові (Кілінг) острови

en: Colombia
uk: Колумбія

en: Color
uk: Колір

en: Comments are closed.
uk: Коментарі закриті.

en: Comoros
uk: Коморські острови

en: Comoros the
uk: Коморські острови

en: Company Address
uk: адреса компанії

en: Company Logo
uk: Логотип компанії

en: Company Name
uk: Назва компанії

en: Company Phone
uk: Компанія Тел

en: Compare
uk: Порівняйте

en: Compare Listings
uk: Порівняти оголошення

en: Complete Membership
uk: Повне членство

en: Complete Payment
uk: Повна оплата

en: Confirm New Password
uk: Підтвердити новий пароль

en: Confirm Password
uk: Підтвердити пароль

en: Confirm Password *
uk: Підтвердити пароль *

en: Congo
uk: Конго

en: Congo the
uk: Конго

en: Congo, the Democratic Republic of the
uk: Конго, Демократична Республіка

en: Connecting to mollie, Please wait...
uk: Підключення до mollie, будь ласка, зачекайте ...

en: Connecting to paypal, Please wait...
uk: Підключення до paypal, будь ласка, зачекайте ...

en: Contact
uk: Зв'язатися

en: Contact Agent
uk: Контактний агент

en: Contact Form 7
uk: Контактна форма 7

en: Contact Info
uk: Контактна інформація

en: Contact Info + Social Icons
uk: Контактна інформація + соціальні значки

en: Contact Info Icon
uk: Піктограма контактної інформації

en: Contact Information
uk: Контактна інформація

en: Contact info
uk: Контактна інформація

en: Contact us
uk: Зв'яжіться з нами

en: Contact us widget
uk: Зв'язатися з нами віджет

en: Content for Admin - Expired Listing
uk: Вміст для адміністратора - закінчений список

en: Content for Admin - Featured Submission
uk: Вміст для адміністратора - рекомендоване подання

en: Content for Admin - New wire Transfer
uk: Зміст для адміністратора - Новий дротовий переказ

en: Content for Admin - Paid Submission
uk: Вміст для адміністратора - сплата подання

en: Content for Admin - Submission
uk: Зміст для адміністратора - подання

en: Content for Featured Submission
uk: Зміст для рекомендованого подання

en: Content for Free Listing Expired
uk: Вміст для безкоштовної лістингу закінчився

en: Content for Listing Approved
uk: Вміст для лістингу затверджений

en: Content for Listing Expired
uk: Вміст для листингу закінчився

en: Content for Matching Submissions
uk: Вміст для подання відповідності

en: Content for Membership Cancelled
uk: Вміст для членства скасовано

en: Content for New User Admin Notification
uk: Зміст для сповіщення адміністратора нового користувача

en: Content for New User Notification
uk: Вміст для сповіщення нового користувача

en: Content for New wire Transfer
uk: Вміст для нового переказу

en: Content for Paid Submission
uk: Зміст для платної подачі

en: Content for Purchase Activated
uk: Вміст для покупки активовано

en: Content for Recurring Payment
uk: Зміст для періодичного платежу

en: Content for Submission
uk: Зміст для подання

en: Content:
uk: Вміст:

en: Continue reading
uk: Продовжити читання →

en: Cook Islands
uk: Острови Кука

en: Cookie update failed
uk: Не вдалося оновити файл cookie

en: Copyright
uk: Авторське право

en: Costa Rica
uk: Коста-Ріка

en: Cote d'Ivoire
uk: Кот-д'Івуар

en: Count
uk: Рахувати

en: Countries
uk: Країни

en: Country
uk: Країна

en: Country field required
uk: Поле для країни потрібно

en: Country:
uk: Країна:

en: County / State
uk: Округ / штат

en: Create Listing
uk: Створити список

en: Create Listing Button
uk: Створити список кнопок

en: Create Listing Sidebar
uk: Створити бічну панель списку

en: Create listing Sidebar
uk: Створення бічній панелі списку

en: Credit Card
uk: Кредитна карта

en: Credit Card details are incorrect, please try again.
uk: Дані кредитної картки неправильні, будь ласка, повторіть спробу.

en: Credit Card number
uk: Номер кредитної карти

en: Croatia
uk: Хорватія

en: Cuba
uk: Куба

en: Curaçao
uk: Кюрасао

en: Currency For Paid Submission
uk: Валюта для платної подачі

en: Currency Switcher
uk: Перемикач валют

en: Currency Switcher + Area Switcher
uk: Перемикач валют + перемикач області

en: Currency Symbol
uk: Символ валюти

en: Current Page
uk: Поточна сторінка

en: Custom
uk: Користувальницький

en: Custom Code
uk: Митний код

en: Custom JS Code
uk: Спеціальний код JS

en: Custom JavaScript/Analytics Footer.
uk: Спеціальний нижній колонтитул JavaScript / Analytics.

en: Custom JavaScript/Analytics Header.
uk: Спеціальний заголовок JavaScript / Analytics.

en: Custom Link
uk: Користувацька посилання

en: Custom Settings for this Page
uk: Спеціальні налаштування для цієї сторінки

en: Customer details:
uk: Інформація про клієнта:

en: Cyprus
uk: Кіпр

en: Czech Republic
uk: Чеська Республіка

en: DATE
uk: ДАТА

en: DOWNLOAD
uk: СКАЧАТИ

en: Daily
uk: Щодня

en: Dark gradient overlay ?
uk: Темний градієнтне накладення?

en: Dashboard Menu
uk: Меню панелі інструментів

en: Data Type:
uk: Тип даних:

en: Database need to be update for Houzez 1.5.0
uk: База даних повинна бути оновлено для Houzez 1.5.0

en: Date
uk: Дата

en: Date :
uk: Дата :

en: Date New to Old
uk: Дата нової старої

en: Date Old to New
uk: Дата стара новинка

en: Date field is empty!
uk: Поле дати порожнє!

en: Day
uk: День

en: Decimal Point Separator
uk: Десятковий точковий сепаратор

en: Default
uk: За замовчуванням

en: Default 600px
uk: За замовчуванням 600 пікселів

en: Default Map Zoom
uk: Збільшити за умовчанням

en: Default Order
uk: Замовлення за замовчуванням

en: Default Radius
uk: За замовчуванням радіус

en: Default Sidebar
uk: Бічна панель за замовчуванням

en: Default View
uk: Вид за замовчуванням

en: Default area prefix
uk: Префікс області за умовчанням

en: Default delay is 7000
uk: За замовчуванням затримка 7000

en: Default option for area prefix.
uk: Стандартний параметр для префікса області.

en: Default: Agency
uk: За замовчуванням: агентство

en: Default: Agent
uk: За замовчуванням: агент

en: Default: Buyer
uk: За замовчуванням: Покупець

en: Default: Manager
uk: За замовчуванням: Менеджер

en: Default: Owner
uk: За замовчуванням: Власник

en: Default: Seller
uk: За замовчуванням: Продавець

en: Delay
uk: Затримка

en: Delete
uk: Видалити

en: Delete My Account
uk: Видалити мій обліковий запис

en: Delete account
uk: Видалити аккаунт

en: Deleted Successfully
uk: Видалено успішно

en: Denmark
uk: Данія

en: Description
uk: Опис

en: Description & Details
uk: Опис та подробиці

en: Description & Price
uk: Опис та ціна

en: Desktop logo (Width/Height) Option
uk: Логотип робочого столу (ширина / висота) Варіант

en: Detail
uk: Подробиці

en: Details
uk: Подробиці

en: Different Page
uk: Різні сторінки

en: Direct Bank Transfer
uk: Прямий банківський переказ

en: Direct Messages
uk: Прямі повідомлення

en: Direct Payment / Wire Payment
uk: Прямий платіж / плата за дротовий зв'язок

en: Direct Payment Instructions
uk: Прямі платіжні інструкції

en: Disable
uk: Відключити

en: Disabled
uk: Вимкнено

en: Disble "Stripe" if you want to use 2Checkout
uk: Дислямована "смужка", якщо ви хочете використовувати 2Checkout

en: Dismiss this notice
uk: Відхилити це повідомлення

en: Display Properties as List
uk: Показати властивості як список

en: Display Properties as Slider
uk: Властивості екрана як слайдер

en: Distance Unit
uk: Відстань апарату

en: Djibouti
uk: Джибуті

en: Do not display
uk: Не відображати

en: Do not display data container
uk: Не відображати контейнер даних

en: Do not display the title
uk: Не відображати заголовок

en: Do you have an account?
uk: У вас є рахунок?

en: Do you want to display this property in the slider?
uk: Ви хочете відобразити цю властивість у слайдер?

en: Do you want to receive the copy of message sent to agent ?
uk: Ви хочете отримати копію повідомлення, відправленого агенту?

en: Documents Download
uk: Завантаження документів

en: Dominica
uk: Домініка

en: Dominican Republic
uk: Домініканська республіка

en: Done
uk: Готово

en: Done: Subscription will be cancelled at the end of current period
uk: Готово: передплата буде скасована наприкінці поточного періоду

en: Dots Nav:
uk: Точки навігації:

en: Down Payment
uk: Передоплата

en: Draft
uk: Чернетка

en: Drag and drop images here
uk: Перетягніть зображення тут

en: Drag and drop marker on map to find exact location or use property add field above.
uk: Перетягніть маркер на карті, щоб знайти точне місце розташування або скористатись полем додавання властивостей вище.

en: Drag the google map marker to point your agency location. You can also use the address field above to search for your agency.
uk: Перетягніть маркер google map, щоб вказати ваше місцезнаходження агентства. Ви також можете скористатися адресою вище, щоб шукати ваше агентство.

en: Dropdown Links Background Color
uk: Знімок колір фону

en: Dropdown Links Color
uk: Зворотні посилання Колір

en: Duplicate
uk: Дубльований

en: Ecuador
uk: Еквадор

en: Edit
uk: Редагувати

en: Edit Listings Should be Approved by Admin?
uk: Редагувати списки повинні бути схвалені адміністратором?

en: Edit Property
uk: Редагувати властивість

en: Education
uk: Освіта

en: Eg: 1
uk: Наприклад: 1

en: Eg: 1500
uk: Наприклад: 1500

en: Eg: 3
uk: Наприклад: 3

en: Eg: 4
uk: Наприклад: 4

en: Eg: 557000 or See open request
uk: Наприклад: 557000 або Див відкритий запит

en: Eg: 700
uk: Наприклад: 700

en: Eg: Equipment
uk: Наприклад: Обладнання

en: Eg: Per Month
uk: Наприклад: за місяць

en: Eg: Sq Ft
uk: Наприклад: Sq Ft

en: Eg: SqFt
uk: Наприклад: SqFt

en: Eg: Start From
uk: Наприклад: Початок з

en: Egypt
uk: Єгипет

en: El Salvador
uk: Сальвадор

en: Email
uk: Електронна пошта

en: Email Address
uk: Адреса електронної пошти

en: Email Address *
uk: Адреса електронної пошти *

en: Email Address:
uk: Адреса електронної пошти:

en: Email Header
uk: Заголовок електронної пошти

en: Email Management
uk: Управління електронною поштою

en: Email Sent Successfully!
uk: Електронна пошта надійшла успішно!

en: Email address to receive message copy.
uk: Адреса електронної пошти, щоб отримати копію повідомлення.

en: Email content for New wire Transfer
uk: Електронна пошта для нового дротового переказу

en: Email content for Purchase Activated
uk: Електронна пошта вмісту для Покупки активовано

en: Email content for admin expired listing
uk: Електронна пошта для контенту, що закінчився, для адміністратора

en: Email content for featured submission per listing
uk: Вміст електронної пошти для представлених подань у списку

en: Email content for free listing expired
uk: Термін дії електронного листа для безкоштовного листа закінчився

en: Email content for listing approved
uk: Вміст електронної пошти для схвалення листа

en: Email content for listing expired
uk: Елемент електронної пошти для терміну дії листа минув

en: Email content for matching submissions
uk: Електронна пошта для відповідних подань

en: Email content for membership cancelled
uk: Зміст електронної пошти для членства скасовано

en: Email content for new user admin notification
uk: Вміст електронної пошти для нового сповіщення адміністратора користувача

en: Email content for new user notification
uk: Вміст електронної пошти для нового сповіщення користувача

en: Email content for package and free listing submission
uk: Вміст електронної пошти для подання пакетів та безкоштовних матеріалів

en: Email content for paid submission per listing
uk: Вміст електронної пошти для платного подання за перелік

en: Email content for recurring payment
uk: Електронна пошта для постійного платежу

en: Email subject for New wire Transfer
uk: Тема електронної пошти для нового переказу

en: Email subject for admin expired listing
uk: Тема електронної пошти для списку закінчених терміном дії адміністратора

en: Email subject for approved listing
uk: Тема електронної пошти для затвердженого списку

en: Email subject for expired listing
uk: Електронна пошта для терміну дії списку

en: Email subject for featured submission per listing
uk: Тема електронної пошти для представлених подань у списку

en: Email subject for free listing expired
uk: Термін дії електронного листа для безкоштовного листа закінчився

en: Email subject for matching submissions
uk: Тема електронної пошти для відповідних подань

en: Email subject for membership cancelled
uk: Тема електронної пошти для членства скасована

en: Email subject for new user admin notification
uk: Тема електронної пошти для нового сповіщення адміністратора користувача

en: Email subject for new user notification
uk: Тема електронної пошти для нового сповіщення користувача

en: Email subject for package and free listing submission
uk: Тема електронної пошти для пакету та безкоштовного подання листа

en: Email subject for paid submission per listing
uk: Тема електронної пошти для платної подачі за лістинг

en: Email subject for purchase activated
uk: Тема електронної пошти для покупки активована

en: Email subject for recurring payment
uk: Електронна адреса для повторного платежу

en: Empty Space
uk: Порожній простір

en: Enable
uk: Увімкнути

en: Enable 2Checkout
uk: Увімкнути 2Checkout

en: Enable Auto Recurring
uk: Увімкнути автоматичне повторення

en: Enable Email Footer.
uk: Увімкнути нижній колонтитул електронної пошти.

en: Enable Email Header.
uk: Увімкнути заголовок електронної пошти.

en: Enable Paid Submission
uk: Увімкнути оплачений податок

en: Enable Paypal
uk: Увімкнути Paypal

en: Enable Property Expiration
uk: Увімкнути термін дії власності

en: Enable Radius Search on half map.
uk: Увімкнути Пошук по радіусу по половині карти.

en: Enable Radius Search.
uk: Увімкнути пошук у радіусі.

en: Enable Stripe
uk: Увімкнути смужку

en: Enable Wire Transfer
uk: Увімкнути Wire Transfer

en: Enable auto recurring for paypal & stripe.
uk: Увімкнути автоматичне повторення для paypal та смуги.

en: Enable contact form 7 for agent detail page ?
uk: Увімкнути контактну форму 7 для сторінки інформації про агент?

en: Enable contact form 7 for property detail page forms ?
uk: Увімкнути контактну форму 7 для форми форми детальної інформації про майно?

en: Enable reCaptcha for contact forms?
uk: Увімкнути reCaptcha для контактних форм?

en: Enable short price number like 12K, 10M, 10B.
uk: Увімкнути короткий номер ціни, як 12K, 10M, 10B.

en: Enable user roles on profile page
uk: Увімкнути ролі користувача на сторінці профілю

en: Enable user roles on regsiter form
uk: Увімкнути ролі користувача у формі regsiter

en: Enable/Disable
uk: Увімкнути / Вимкнути

en: Enable/Disable Additional Features
uk: Увімкнути / Вимкнути додаткові функції

en: Enable/Disable Address
uk: Увімкнути / вимкнути адресу

en: Enable/Disable Contact Info
uk: Увімкнути / вимкнути контактну інформацію

en: Enable/Disable HTML emails, if enable then system will allow you to add html in email templates
uk: Увімкнути / вимкнути електронну пошту HTML, якщо ввімкнути, тоді система дозволить вам додавати HTML у шаблони електронної пошти

en: Enable/Disable Ip info location, only work with chrome withour SSL.
uk: Увімкнення / вимкнення інформації про IP-адреси, працює лише з chrome за допомогою SSL.

en: Enable/Disable Office Timing
uk: Увімкнути / вимкнути Office Timing

en: Enable/Disable Roles
uk: Увімкнути / Вимкнути Ролі

en: Enable/Disable Scroll to top
uk: Увімкнути / Вимкнути Прокрутіть догори

en: Enable/Disable Search
uk: Увімкнути / вимкнути пошук

en: Enable/Disable advanced search over header type: map, revolution slider, image, property slider and video.
uk: Увімкнути / Вимкнути розширений пошук за типом заголовка: карта, повзунок переходу, зображення, повзунок властивостей та відео.

en: Enable/Disable advanced search radius search
uk: Увімкнути / Вимкнути пошук по радіусу розширеного пошуку

en: Enable/Disable advanced search radius search on half map
uk: Увімкнути / Вимкнути пошук по радіусу розширеного пошуку на карті половини

en: Enable/Disable advnaced search sticky
uk: Увімкнути / вимкнути пошук важливим

en: Enable/Disable advnaced search sticky on mobiles
uk: Увімкнути / вимкнути пошук у липні на мобільних пристроях

en: Enable/Disable agent contact forms.
uk: Включити / вимкнути контактні форми агента.

en: Enable/Disable agent name info on grid/list view
uk: Увімкнути / вимкнути інформацію про назву агента у режимі перегляду сітки / списку

en: Enable/Disable area switcher in top bar
uk: Увімкнути / вимкнути перемикач області у верхній панелі

en: Enable/Disable author box on post detail page
uk: Увімкнути / Вимкнути вікно автора на сторінці детальної інформації про публікацію

en: Enable/Disable auto complete for keyeord field.
uk: Увімкнути / Вимкнути автозаповнення для поля keyeord.

en: Enable/Disable auto generate property id
uk: Увімкнути / Вимкнути ідентифікатор властивості автоматичного створення

en: Enable/Disable blog featured image
uk: Увімкнути / вимкнути зображення, створене для блогу

en: Enable/Disable blog posts author
uk: Увімкнути / вимкнути автори публікацій блогу

en: Enable/Disable blog posts date
uk: Увімкнути / Вимкнути дату публікацій блогу

en: Enable/Disable breadcrumb
uk: Увімкнути / вимкнути хеджування

en: Enable/Disable call us in header
uk: Увімкнути / Вимкнути дзвінок у заголовку

en: Enable/Disable create lising button
uk: Увімкнути / вимкнути кнопку створення запису

en: Enable/Disable currency switcher in top bar
uk: Увімкнути / вимкнути перемикач валют у верхньому рядку

en: Enable/Disable date info on grid/list view
uk: Увімкнути / Вимкнути інформацію про дату в режимі перегляду сітки / списку

en: Enable/Disable direct messages on property detail page, if it enable then logged in user will be able to  send direct messages
uk: Увімкнути / Вимкнути прямі повідомлення на сторінці детальної інформації про об'єкт, якщо вона ввімкнеться, то після входу в систему користувач зможе надсилати прямі повідомлення

en: Enable/Disable documents download only for registers users.
uk: Увімкнути / вимкнути завантаження документів лише для користувачів реєстрів.

en: Enable/Disable email footer
uk: Увімкнути / вимкнути нижній колонтитул електронного листа

en: Enable/Disable email header
uk: Увімкнути / вимкнути заголовок електронної пошти

en: Enable/Disable favorite property button
uk: Увімкнути / Вимкнути кнопку улюблених властивостей

en: Enable/Disable featured listings on top. Ex: Show first (x) listings featured then non-featured
uk: Увімкнути / вимкнути показові списки зверху. Ex: Показати перші (x) списки, а потім не є ознаками

en: Enable/Disable floor plans
uk: Увімкнути / вимкнути плани поверхів

en: Enable/Disable footer social media
uk: Увімкнути / Вимкнути соціальні медіа ложі

en: Enable/Disable geo location.
uk: Увімкнути / Вимкнути географічне розташування.

en: Enable/Disable header social media
uk: Увімкнути / вимкнути соціальні медіа-заголовки

en: Enable/Disable header top bar
uk: Увімкнути / Вимкнути верхню панель заголовка

en: Enable/Disable icons for property features.
uk: Увімкнути / Вимкнути значки для властивостей об'єкта.

en: Enable/Disable listing tabs
uk: Увімкнути / Вимкнути вкладки списку

en: Enable/Disable login register in header menu
uk: Увімкнути / Вимкнути реєстраційну реєстрацію в меню заголовка

en: Enable/Disable map fullscreen button on half map.
uk: Увімкнути / вимкнути карту повноекранного режиму на половину карти.

en: Enable/Disable multi agents
uk: Увімкнути / вимкнути мультиагентів

en: Enable/Disable next/prev properties.
uk: Увімкнути / Вимкнути наступні / попередні властивості.

en: Enable/Disable photo count info on grid/list view
uk: Увімкнути / Вимкнути інформацію про кількість фотографій у вигляді сітки / списку

en: Enable/Disable print property button
uk: Увімкнути / Вимкнути кнопку властивостей друку

en: Enable/Disable property compare
uk: Ввімкнути / вимкнути властивість порівняти

en: Enable/Disable property favorite
uk: Увімкнути / Вимкнути властивість улюбленого

en: Enable/Disable property measurement unit globally, it will overwrite measurement unit added for single properties
uk: Увімкнути / вимкнути одиницю вимірювання властивостей у глобальному масштабі, він перезапише вимірювальний блок, доданий для окремих властивостей

en: Enable/Disable share property button
uk: Увімкнути / Вимкнути кнопку властивостей для спільного використання

en: Enable/Disable similar properties on property detail page.
uk: Увімкнути / Вимкнути аналогічні властивості на сторінці деталей властивостей.

en: Enable/Disable social media
uk: Увімкнути / вимкнути соціальні медіа

en: Enable/Disable splash page navigation
uk: Увімкнути / Вимкнути навігацію сторінки заставки

en: Enable/Disable splash page overlay
uk: Увімкнути / Вимкнути накладання сторінки заставки

en: Enable/Disable sticky menu
uk: Включення / вимкнення липкого меню

en: Enable/Disable sticky menu in mobiles
uk: Увімкнути / вимкнути меню в мобільних програмах

en: Enable/Disable the display of number of view by day graphic.
uk: Увімкнути / Вимкнути відображення кількості переглядів за день.

en: Enable/Disable the display schedule your form.
uk: Увімкнути / вимкнути графік показу вашої форми.

en: Enable/Disable video audio on splash page and video header
uk: Увімкнення / вимкнення відеосигналу на сторінці сплесків та заголовку відео

en: Enable/Disable video loop on splash page and video header
uk: Увімкнути / Вимкнути відеоплівку на сторінці сплесків та заголовку відео

en: Enable/Disable walkscore on property detail page.
uk: Увімкнути / вимкнути команду walkscore на сторінці детальної інформації.

en: Enable/Disable yelp on property detail page.
uk: Увімкнути / Вимкнути yelp на сторінці деталей властивостей.

en: Enabled
uk: Увімкнено

en: End date
uk: Дата закінчення

en: Ends On
uk: Закінчується

en: English, Spanish, French
uk: Англійська, іспанська, французька

en: Enter -1 to show all
uk: Введіть -1, щоб показати все

en: Enter Instagram profile url
uk: Введіть URL-адресу профілю Instagram

en: Enter Link
uk: Введіть посилання

en: Enter Pinterest profile url
uk: Введіть URL-адресу профілю Pinterest

en: Enter Redirect Page Link
uk: Введіть посилання на переадресацію

en: Enter Sale or Rent Price
uk: Введіть Продаж або оренду Вартість

en: Enter Yelp profile url
uk: Введіть URL-адресу профілю Yelp

en: Enter Your Password
uk: Введіть ваш пароль

en: Enter Your Username
uk: Введіть своє ім'я користувача

en: Enter Youtube profile url
uk: Введіть URL-адресу профілю YouTube

en: Enter a Location
uk: Введіть місцеположення

en: Enter a title for your review
uk: Введіть назву для перегляду

en: Enter after price label
uk: Введіть після цінової етикетки

en: Enter agent name
uk: Введіть ім'я агента

en: Enter an address, town, street, zip or property ID
uk: Введіть адресу, місто, вулицю, поштовий індекс або ідентифікатор ресурсу

en: Enter before price label
uk: Введіть перед ціною ярлик

en: Enter company full address
uk: Введіть повну адресу компанії

en: Enter company full name
uk: Введіть повну назву компанії

en: Enter contact form 7 shortcode for agent detail page.
uk: Введіть короткий код контакту 7 для сторінки детальної інформації про агента.

en: Enter contact form 7 shortcode for agent form above image, sidebar and property gallery lightbox.
uk: Введіть стиль 7 короткого коду для форми агента над зображенням, бічною панеллю та лайтбоксом галереї властивостей.

en: Enter contact form 7 shortcode for agent form in property detail page bottom.
uk: Введіть форму кореспонденції 7 для форми агента у нижній частині сторінки деталей властивостей.

en: Enter email address
uk: Введіть адресу електронної пошти

en: Enter facebook profile url
uk: Введіть адресу факсу профілю профілю

en: Enter full url
uk: Введіть повний URL

en: Enter garage size
uk: Введіть розмір гаража

en: Enter google maps latitude
uk: Введіть google maps широтою

en: Enter google maps longitude
uk: Введіть google maps довгота

en: Enter google plus profile url
uk: Введіть URL-адресу профілю google plus

en: Enter google reCaptha Secret key.
uk: Введіть секретний ключ google reCaptha.

en: Enter google reCaptha site key.
uk: Введіть ключ сайту google reCaptha.

en: Enter keyword...
uk: Введіть ключове слово ...

en: Enter linked in profile url
uk: Введіть посилання в URL-адресі профілю

en: Enter number of bathrooms
uk: Введіть кількість ванних кімнат

en: Enter number of bedrooms
uk: Введіть кількість спалень

en: Enter number of garages
uk: Введіть кількість гаражів

en: Enter prefix for property id, leave empty if you don't want to show prefix. Example HZ-
uk: Введіть префікс ідентифікатора властивості, залиште порожнім, якщо ви не хочете показувати префікс. Приклад HZ-

en: Enter price decimal, IE .99
uk: Введіть десяткову ціну, IE 99

en: Enter properties ids comma separated. Ex 12,305,34
uk: Введіть властивості ідентифікаторів через кому. Ex 12,305,34

en: Enter property ID
uk: Введіть ідентифікатор ресурсу

en: Enter property ID. Ex 305
uk: Введіть ідентифікатор ресурсу. Ес 305

en: Enter property area size
uk: Введіть розмір області майна

en: Enter property land area size
uk: Введіть значення розміру земельної ділянки

en: Enter section sub title
uk: Введіть розділ під заголовком

en: Enter section title
uk: Введіть назву розділу

en: Enter subtitle for splash page
uk: Введіть субтитри для сторінки всплесків

en: Enter text for square feet
uk: Введіть текст для квадратних футів

en: Enter text for square meters
uk: Введіть текст для квадратних метрів

en: Enter title for splash page
uk: Введіть назву сторінки сплесків

en: Enter twitter profile url
uk: Введіть URL-адресу профілю Twitter

en: Enter video link/url. Supported format: YouTube, Vimeo, SWF and MOV
uk: Введіть посилання на відео / URL-адресу. Підтримуваний формат: YouTube, Vimeo, SWF та MOV

en: Enter virtual tour embeded code
uk: Введіть код вбудованого віртуального туру

en: Enter virtual tour iframe/embeded code
uk: Введіть віртуальний тур iframe / embeded code

en: Enter website address
uk: Введіть адресу веб-сайту

en: Enter website slogan
uk: Введіть лозунг веб-сайту

en: Enter year built
uk: Введіть рік, побудований

en: Enter your address, it will use for invoices
uk: Введіть свою адресу, вона використовуватиметься для рахунків-фактур

en: Enter your email address
uk: Введіть адресу вашої електронної пошти

en: Enter your google maps api key
uk: Введіть ваш Google Maps api ключ

en: Enter your property address
uk: Введіть адресу власності

en: Enter your property city
uk: Введіть власність міста

en: Enter your property country
uk: Введіть країну власності

en: Enter your property county/state
uk: Введіть свою власність округу / штат

en: Enter your property neighborhood
uk: Введіть своє майно сусідство

en: Enter your property second price
uk: Введіть свою нерухомість другою ціною

en: Enter your property title
uk: Введіть назву вашої власності

en: Enter your property zip code
uk: Введіть свій власний поштовий індекс

en: Enter your standard logo height. Used for retina logo.
uk: Введіть стандартний логотип. Використовується для логотипу сітківки.

en: Enter your standard logo width. Used for retina logo.
uk: Введіть стандартну ширину логотипу. Використовується для логотипу сітківки.

en: Enter your username
uk: Введіть своє ім'я користувача

en: Enter your username or email
uk: Введіть своє ім'я користувача або електронну адресу

en: Enter youtube profile url
uk: Введіть URL-адресу профілю YouTube

en: Equal
uk: Рівний

en: Equatorial Guinea
uk: Екваторіальна Гвінея

en: Eritrea
uk: Еритрея

en: Error 404
uk: Помилка 404

en: Estonia
uk: Естонія

en: Ethiopia
uk: Ефіопія

en: Event Planning & Services
uk: Планування подій та послуги

en: Ex: Founder & CEO.
uk: Наприклад: засновник і генеральний директор.

en: Example ID: 23100287@N07
uk: Приклад ідентифікатора: 23100287 @ N07

en: Exceptional
uk: Винятковий

en: Exclude Cities:
uk: Виключити міста:

en: Exclude County/State:
uk: Виключити округ / державу:

en: Exclude Labels:
uk: Виключити мітки:

en: Exclude Neighborhood:
uk: Виключити сусідство:

en: Exclude Types:
uk: Виключити типи:

en: Expiration date
uk: Термін придатності

en: Expiration:
uk: Термін дії:

en: Expire Date:
uk: Дата закінчення терміну:

en: Expire Days
uk: Закінчується днів

en: Expired
uk: Закінчився

en: Expired (%s)
uk: Закінчився (% s)

en: Expired Listing sent for approval on %website_url
uk: Лист, що закінчився, закінчився, надіслано для схвалення на% website_url

en: Expiry time
uk: Термін придатності

en: External Source
uk: Зовнішній джерело

en: FAX:
uk: Факс:

en: Facebook Api key
uk: Клавіша Facebook Api

en: Facebook Api key for facebook login
uk: Facebook Апі-ключ для входу в Facebook

en: Facebook Page URL:
uk: URL сторінки в Facebook:

en: Facebook Profile Link
uk: Посилання на профіль Facebook

en: Facebook Secret Code
uk: Секретний код Facebook

en: Facebook URL
uk: URL-адреса на Facebook

en: Facebook secret code for facebook login
uk: Секретний код Facebook для входу в Facebook

en: Failed to updated cookie !
uk: Помилка оновленого файлу cookie!

en: Falkland Islands (Malvinas)
uk: Фолклендські (Мальвінські) острови

en: Faroe Islands
uk: Фарерські острови

en: Favorite
uk: Улюблений

en: Favorite Property
uk: Улюблена нерухомість

en: Favourite properties
uk: Улюблені властивості

en: Fax
uk: Факс

en: Fax Number
uk: Номер факсу

en: Fax:
uk: Факс:

en: Featured
uk: Рекомендовані

en: Featured Fee:
uk: Рекомендована плата:

en: Featured Included:
uk: Рекомендовані включені:

en: Featured Label
uk: Рекомендована етикетка

en: Featured Listing Included:
uk: Рекомендовані лістинг включені:

en: Featured Listings
uk: Пропоновані списки

en: Featured Listings available
uk: Пропоновані списки доступні

en: Featured Listings available:
uk: Популярні списки доступні:

en: Featured Properties:
uk: Вибрані властивості:

en: Featured Remaining:
uk: Пропоновані залишки:

en: Features
uk: Особливості

en: Features Limit
uk: Межі ліміту

en: Fiji
uk: Фіджі

en: Fiji the Fiji Islands
uk: Фіджі на островах Фіджі

en: Financial Services
uk: Фінансові послуги

en: Finland
uk: Фінляндія

en: First Name
uk: Ім'я

en: Flickr ID
uk: Ідентифікатор Flickr

en: Floor Plan
uk: План поверху

en: Floor Plans
uk: Плани поверхів

en: Floor Plans for
uk: Плани поверхів для

en: Floor plans
uk: Плани поверхів

en: Follow us
uk: Слідуй за нами

en: Follow us on
uk: Слідкуй за нами на

en: Font Awesome Icon
uk: Шрифт Awesome Icon

en: Food
uk: Їжа

en: Footer
uk: Нижній колонтитул

en: Footer Area 1
uk: Нижній колонтитул 1

en: Footer Area 2
uk: Нижній колонтитул 2

en: Footer Area 3
uk: Нижній колонтитул 3

en: Footer Area 4
uk: Нижній колонтитул 4

en: Footer Border
uk: Нижній колонтитул

en: Footer Bottom Background Color
uk: Нижній колонтитул кольору фону

en: Footer Content
uk: Вміст нижнього колонтитула

en: Footer Layout
uk: Розклад нижнього колонтитулу

en: Footer Menu
uk: Меню нижнього колонтитула

en: Footer background Color
uk: Колір тла нижнього колонтитулу

en: Footer bottom border top
uk: Нижній верхній верхній край верхньої частини

en: Four
uk: Чотири

en: France
uk: Франція

en: Free ( Pay for Featured )
uk: Безкоштовно (платити за найпопулярніші)

en: Free Listing expired on %website_url
uk: Безкоштовний список закінчився на% website_url

en: French Guiana
uk: Французька Гвіана

en: French Polynesia
uk: Французька Полінезія

en: French Southern Territories
uk: Французькі південні території

en: From
uk: Від

en: Frontend register user as agent or agency
uk: Frontend зареєструє користувача як агент або агентство

en: Full Screen
uk: Повноекранний

en: Full Screen Type
uk: Повний екран типу

en: Full Width
uk: Повна ширина

en: Fullscreen
uk: Повноекранний

en: Gabon
uk: Габон

en: Gallery
uk: Галерея

en: Gallery Format
uk: Формат галереї

en: Gallery Images
uk: Галерея Зображення

en: Gallery Slider
uk: Галерея слайдер

en: Gambia
uk: Гамбія

en: Gambia the
uk: Гамбія

en: Garage
uk: Гараж

en: Garage Size
uk: Розмір гаража

en: Garage Size:
uk: Розмір гаража:

en: Garage:
uk: Гараж:

en: Garages
uk: Гаражі

en: Garages Size
uk: Розміри гаражів

en: General
uk: Генерал

en: Geo Location
uk: Гео Місце розташування

en: Geo autocomplete limit to specific country
uk: Автоматичне завершення геоданих до конкретної країни

en: Georgia
uk: Грузія

en: Germany
uk: Німеччина

en: Get Membership Plan
uk: Отримати членський план

en: Get Package
uk: Отримати пакунок

en: Get Started
uk: Почати

en: Get new password
uk: Отримати новий пароль

en: Get this detail after you signup here <a target="_blank" href="https://www.yelp.com/developers/v3/manage_app">https://www.yelp.com/developers/v3/manage_app</a>
uk: Отримайте цю деталь після реєстрації тут <a target="_blank" href="https://www.yelp.com/developers/v3/manage_app"> https://www.yelp.com/developers/v3/manage_app < / a>

en: Ghana
uk: Гана

en: Gibraltar
uk: Гібралтар

en: Global
uk: Глобальний

en: Global ( As theme options settings )
uk: Глобальний (як налаштування параметрів теми)

en: Global Color
uk: Глобальний колір

en: Global variables: %website_url as website url,%website_name as website name, %user_email as user_email, %username as username
uk: Глобальні змінні:% site_url як веб-сайт url,% website_name як ім'я веб-сайту,% user_email як user_email,% ім'я користувача як ім'я користувача

en: Go
uk: Іди

en: Go back
uk: Повертайся

en: Go to Dashboard
uk: Перейдіть до інформаційної панелі

en: Google Api key
uk: Ключ Google Апі

en: Google Api key for google login
uk: Ключ Google Апі для входу в Google

en: Google Map Settings
uk: Налаштування Google Map

en: Google Maps latitude
uk: Широта Google Maps

en: Google Maps longitude
uk: Довгота Google Maps

en: Google OAuth Client ID
uk: Ідентифікатор клієнта Google OAuth

en: Google Plus Profile Link
uk: Посилання профілю Google Plus

en: Google client secret code for google login
uk: Клієнтський секретний код Google для входу в Google

en: Google oAuth client id for google login
uk: Ідентифікатор клієнта Google oAuth для реєстрації в Google

en: Graph Background Color
uk: Колір фону графіка

en: Graph Border Color
uk: Колір границі границі

en: Graph Type
uk: Тип графіка

en: Greater
uk: Великий

en: Greece
uk: Греція

en: Greenland
uk: Гренландія

en: Grenada
uk: Гренада

en: Grid Style:
uk: Сітка Стиль:

en: Grid View 3 col ( Only for "Property listing full width template" )
uk: Grid View 3 col (лише для "Список об'єктів повної ширини шаблону")

en: Grid/List Style:
uk: Сітка / стиль списку:

en: Grill - Gas
uk: Гриль - Газ

en: Guadeloupe
uk: Гваделупа

en: Guam
uk: Гуам

en: Guatemala
uk: Гватемала

en: Guernsey
uk: Гернсі

en: Guinea
uk: Гвінея

en: Guinea-Bissau
uk: Гвінея-Бісау

en: Guyana
uk: Гайана

en: HOUZEZ: About Site
uk: HOUZEZ: Про сайт

en: HOUZEZ: Advanced Search
uk: HOUZEZ: Розширений пошук

en: HOUZEZ: Agent Search
uk: HOUZEZ: Пошук агента

en: HOUZEZ: Code Banner
uk: HOUZEZ: Код банера

en: HOUZEZ: Contact Us
uk: HOUZEZ: Зв'язатися з нами

en: HOUZEZ: Featured Properties
uk: HOUZEZ: Вибрані властивості

en: HOUZEZ: Latest Posts
uk: HOUZEZ: Останні повідомлення

en: HOUZEZ: Login
uk: HOUZEZ: Вхід

en: HOUZEZ: Mortgage Calculator
uk: HOUZEZ: Іпотечний калькулятор

en: HOUZEZ: Properties
uk: HOUZEZ: Властивості

en: HOUZEZ: Property Taxonomies
uk: HOWZEZ: таксономії власності

en: HTML Emails?
uk: HTML-листи?

en: Haiti
uk: Гаїті

en: Half Map Template
uk: Шаблон половини карти

en: Header Top Area
uk: Заголовок верхньої області

en: Header Type
uk: Тип заголовка

en: Header background Color
uk: Колір тла заголовка

en: Header banner text color
uk: Колір тексту заголовка банера

en: Header create listing button required login or not
uk: Заголовок створення списку кнопок потребує логін чи ні

en: Headers
uk: Заголовки

en: Headings
uk: Заголовки

en: Health & Medical
uk: Охорона здоров'я та медицина

en: Heard Island and McDonald Islands
uk: Острови Херд і острови Макдональд

en: Height of the space(px)
uk: Висота простору (px)

en: Height:
uk: Висота:

en: Hello, I am interested in
uk: Привіт, мене цікавить

en: Hello, You downgraded your subscription on  %s. Because your listings number was greater than what the actual package offers, we set the status of all your listings to "expired". You will need to choose which listings you want live and send them again for approval. Thank you!
uk: Привіт, Ви знизили вашу підписку на% s. Оскільки кількість ваших записів була більшою, ніж пропонований пакет, ми встановили статус усіх ваших записів "закінчився". Вам потрібно буде вибрати, які списки ви хочете жити, і відправити їх знову для затвердження. Дякую!

en: Hi %s, I saw your profile on %s and wanted to see if you could help me
uk: Привіт% s, я бачив ваш профіль на% s і хотів побачити, чи можете ви мені допомогти

en: Hi there,
    A new submission matching your chosen criteria has been published at %website_url.
    These are the new submissions:
    %matching_submissions
uk: Привіт там
    Нова версія, що відповідає вибраним вами критеріям, опублікована на сайті% website_url.
    Це нові подання:
    % matching_submissions

en: Hi there,
    A user has re-submited a new property on %website_url! You should go and check it out.
    This is the property title: %submission_title.
uk: Привіт там
    Користувач повторно подав нове майно на% website_url! Ви повинні піти і перевірити це.
    Це назва властивості:% submit_title.

en: Hi there,
    One of your free listings on  %website_url has "expired". The listing is %expired_listing_url.
    Thank you!
uk: Привіт там
    Один із ваших безкоштовних записів на веб-сайті% website_url "закінчився". Список є% expired_listing_url.
    Дякую!

en: Hi there,
    We charged your account on %merchant for a subscription on %website_url ! You should go and check it out.
uk: Привіт там
    Ми стягнули ваш рахунок у% merchant для підписки на% website_url! Ви повинні піти і перевірити це.

en: Hi there,
    Welcome to %website_url! You can login now using the below credentials:
    Username:%user_login_register
    Password: %user_pass_register
    If you have any problems, please contact us.
    Thank you!
uk: Привіт там
    Ласкаво просимо до% site_url! Ви можете ввійти зараз, скориставшись наведеними нижче вказівками:
    Ім'я користувача:% user_login_register
    Пароль:% user_pass_register
    Якщо у вас виникли проблеми, зв'яжіться з нами.
    Дякую!

en: Hi there,
    You have a new featured submission on  %website_url!
    Listing Title: %listing_title
    Listing ID:  %listing_id
    The invoice number is: %invoice_no
uk: Привіт там
    У вас є нове відмітне представлення на% website_url!
    Назва лістингу:% list_title
    Ідентифікатор лістингу:% list_id
    Номер рахунку-фактури:% invoice_no

en: Hi there,
    You have a new paid submission on  %website_url!
    Listing Title: %listing_title
    Listing ID:  %listing_id
    The invoice number is: %invoice_no
uk: Привіт там
    У вас є нове платне подання на% site_url!
    Назва лістингу:% list_title
    Ідентифікатор лістингу:% list_id
    Номер рахунку-фактури:% invoice_no

en: Hi there,
    You have submitted new listing on  %website_url!
    Listing Title: %listing_title
    Listing ID:  %listing_id
    The invoice number is: %invoice_no
uk: Привіт там
    Ви надіслали новий список на% website_url!
    Назва лістингу:% list_title
    Ідентифікатор лістингу:% list_id
    Номер рахунку-фактури:% invoice_no

en: Hi there,
    Your listing on %website_url has been approved.
    
    Listins Title:%listing_title
    Listing Url: %listing_url
uk: Привіт там
    Ваше оголошення на сайті% website_url було схвалено.
    
    Назва Listins:% list_title
    Лістинг Url:% list_url

en: Hi there,
    Your listing on %website_url has been expired.
    
    Listins Title:%listing_title
    Listing Url: %listing_url
uk: Привіт там
    Термін дії вашої інформації на веб-сайті% website_url минув.
    
    Назва Listins:% list_title
    Лістинг Url:% list_url

en: Hi there,
    Your purchase on %website_url is activated! You should go and check it out.
uk: Привіт там
    Ваша покупка на% website_url активована! Ви повинні піти і перевірити це.

en: Hi there,
    Your subscription on %website_url was cancelled because it expired or the recurring payment from the merchant was not processed. All your listings are no longer visible for our visitors but remain in your account.
    Thank you.
uk: Привіт там
    Ваша підписка на сайті% website_url була скасована, оскільки її термін дії закінчився, або повторний платіж продавця не був оброблений. Усі ваші списки більше не відображаються для наших відвідувачів, але залишаються в вашому обліковому записі.
    Дякую.

en: Hi there,<br>
    Welcome to %website_url and thank you for purchasing a plan with us. We are excited you have chosen %website_name . %website_name is a great place to advertise and search properties.<br>
    
    You plan on  %website_url activated! You can now list your properties according to you plan.
uk: Привіт там, <br>
    Ласкаво просимо до% site_url і дякуємо за придбання плану з нами. Ми з радістю визначили, що ви вибрали% website_name. % website_name це відмінне місце для реклами та пошуку властивостей. <br>
    
    Ви плануєте активувати% site_url! Тепер ви можете перерахувати свої властивості відповідно до ваших планів.

en: Hi there,<br>
    You have a new submission on  %website_url!<br>
    Listing Title: %listing_title<br>
    Listing ID:  %listing_id
uk: Привіт там, <br>
    У вас є новий матеріал на сайті% website_url! <br>
    Назва лістингу:% listing_title <br>
    Ідентифікатор лістингу:% list_id

en: Hi there,<br>
    You have submitted new listing on  %website_url!<br>
    Listing Title: %listing_title<br>
    Listing ID:  %listing_id
uk: Привіт там, <br>
    Ви надіслали новий запис на сайті% website_url! <br>
    Назва лістингу:% listing_title <br>
    Ідентифікатор лістингу:% list_id

en: Hide
uk: Сховати

en: Hide Advanced Search Fields
uk: Сховати розширені поля пошуку

en: Hide Child
uk: Сховати дитину

en: Hide Count
uk: Сховати графа

en: Hide Details
uk: Сховати подробиці

en: Hide Empty:
uk: Сховати порожній:

en: Hide Half Map Search Fields
uk: Сховати половину поля пошуку карти

en: Hide Top Bar in Mobile?
uk: Сховати верхню панель у мобільному?

en: Hide Widget Title
uk: Сховати назву віджету

en: Hide but show on scroll
uk: Сховати, але відображати за прокручуванням

en: Hide for This Page
uk: Сховати для цієї сторінки

en: Holy See (Vatican City State)
uk: Святий Престол (Держава Ватикан)

en: Home
uk: Будинок

en: Home Services
uk: Домашні послуги

en: Home plans
uk: Головна плани

en: Homepage + Inner Pages
uk: Домашня сторінка + Внутрішні сторінки

en: Honduras
uk: Гондурас

en: Hong Kong
uk: Гонконг

en: Hospitals
uk: Лікарні

en: Hotels & Travel
uk: Готелі та подорожі

en: Hour
uk: Година

en: Houzez: Twitter Feeds
uk: Houzez: канали Twitter

en: Hover Color
uk: Наведіть колір

en: How many Featured listings are included?
uk: Скільки переліку рекомендованих?

en: How many days data will show ? Default: 14
uk: Скільки днів будуть відображатися дані? За замовчуванням: 14

en: How many images are included per listing?
uk: Скільки фотографій входить до списку?

en: How many listings are included?
uk: Скільки списків включено?

en: Hungary
uk: Угорщина

en: Hybrid
uk: Гібридний

en: I agree with your <a href="%s">Terms & Conditions</a>
uk: Я згоден з вашими <a href="%s"> Загальними положеннями та умовами </ a>

en: IDX Sidebar
uk: Бічна панель IDX

en: INVOCE
uk: INVOCES

en: INVOICE
uk: ВАРТОСТІ

en: IPINFO Location
uk: IPINFO Розташування

en: Iceland
uk: Ісландія

en: Icon
uk: Іконка

en: Icons
uk: Іконки

en: Icons Color
uk: Ікони кольорові

en: Icons for luxury home type property detail page
uk: Піктограми для сторінки деталей властивостей типу "люкс"

en: If "Yes" it will fit according to screen size
uk: Якщо "Так", він буде відповідати розміру екрана

en: If no, advanced search over header will display in closed position by default.
uk: Якщо ні, розширений пошук за заголовком за замовчуванням відображатиметься в закритому стані.

en: If no, it will show price dropdowns
uk: Якщо ні, у ньому буде показано зниження цін

en: If no, users will get the auto generated password via email
uk: Якщо ні, користувачі автоматично отримає паролі електронною поштою

en: If set to "Yes" then every user register from front-end role Agent will be auto create in agent custom post type and role Agency will be auto create in agency custom post type
uk: Якщо встановлено «Так», то кожен користувач реєструє роль інтерфейсу агента, який автоматично створюватиме в агенті спеціальний тип публікації, а рольова агенція буде автоматично створювати в агенції типовий тип публікації

en: If you do not wish to be notified anymore please enter your account and delete the saved search.Thank you!
uk: Якщо ви не бажаєте отримувати сповіщення більше, будь ласка, введіть свою обліковий запис і видаліть збережений пошук. Дякуємо!

en: If you don't have an account you can create one below by entering your email address. Your account details will be confirmed via email. Otherwise you can
uk: Якщо у вас немає облікового запису, ви можете створити його нижче, вказавши свою адресу електронної пошти. Дані вашого облікового запису будуть підтверджені електронною поштою. Інакше можна

en: Image
uk: Зображення

en: Image Banner Link:
uk: Зображення посилання банера:

en: Image Banner URL:
uk: URL-адреса банера зображень:

en: Image Height
uk: Висота зображення

en: Image Url:
uk: URL-адреса зображення:

en: Image/Gallery
uk: Зображення / Галерея

en: Images Layout
uk: Макет зображення

en: Images are for demo purpose only.
uk: Зображення призначені лише для демонстрації.

en: Images overlay ?
uk: Накладання зображень

en: Images uploader
uk: Завантажувач зображень

en: India
uk: Індія

en: Indonesia
uk: Індонезія

en: Infinite Scroll:
uk: Безкінечна прокрутка:

en: Info is taken from your account at https://dashboard.stripe.com/login
uk: Інформація взята з вашого облікового запису за адресою https://dashboard.stripe.com/login

en: Information
uk: Інформація

en: Inherit from default accent color
uk: Унаслідок кольору акценту за замовчуванням

en: Inquire about this property
uk: Поцікавтеся про цю власність

en: Instagram Image
uk: Зображення Instagram

en: Instagram Profile
uk: Профіль Instagram

en: Instagram URL
uk: URL-адреса Instagram

en: Instagram access token:
uk: Токен доступу до Instagram:

en: Instagram user ID:
uk: Ідентифікатор користувача Instagram:

en: Install
uk: Встановити

en: Install %2$s
uk: Встановити% 2 $ s

en: Install Plugins
uk: Встановити плагіни

en: Install Required Plugins
uk: Встановити обов'язкові модулі

en: Installed But Not Activated
uk: Встановлено, але не активовано

en: Installed version:
uk: Встановлена ​​версія:

en: Installing Plugin %1$s (%2$d/%3$d)
uk: Встановлення плагіна% 1 $ s (% 2 $ d /% 3 $ d)

en: Installing Plugin: %s
uk: Встановлення плагіна:% s

en: Installing and Activating Plugin %1$s (%2$d/%3$d)
uk: Встановлення та активація плагіна% 1 $ s (% 2 $ d /% 3 $ d)

en: Interest Rate
uk: Процентна ставка

en: Invalid Nonce
uk: Недійсний невідповідний

en: Invalid Nonce!
uk: Недійсний невідповідь!

en: Invalid Request !
uk: Невірний запит !

en: Invalid email address!
uk: Невірна адреса електронної пошти!

en: Invalid email address.
uk: Невірна адреса електронної пошти.

en: Invalid password reset Key
uk: Недійсний ключ скидання пароля

en: Invalid username (do not use special characters or spaces)!
uk: Недійсне ім'я користувача (не використовуйте спеціальні символи чи пробіли)!

en: Invoice Details
uk: Деталі рахунку

en: Invoice ID:
uk: Ідентифікатор рахунку-фактури:

en: Invoice Options
uk: Параметри рахунку

en: Invoices
uk: Рахунки-фактури

en: Iran
uk: Іран

en: Iran, Islamic Republic of
uk: Іран, Ісламська Республіка

en: Iraq
uk: Ірак

en: Ireland
uk: Ірландія

en: Is Popular/Featured?
uk: Популярний / Популярний?

en: Is Visible?
uk: Видимий?

en: Isle of Man
uk: Острів Мен

en: Israel
uk: Ізраїль

en: It seems we cannot find what you are looking for. Perhaps searching can help.
uk: Здається, ми не можемо знайти те, що шукаєте. Можливо, пошук може допомогти.

en: Italy
uk: Італія

en: Item ID (Listing or Package id ):
uk: Ідентифікатор елемента (ідентифікатор листа або пакета):

en: Item Price:
uk: Вартість товару:

en: JPEG 100% Quality
uk: JPEG 100% якість

en: JS or Google AdSense Code
uk: JS або код Google AdSense

en: Jamaica
uk: Ямайка

en: Japan
uk: Японія

en: Jersey
uk: Джерсі

en: Join The Discussion
uk: Приєднуйтесь до дискусії

en: Jordan
uk: Йорданія

en: Kazakhstan
uk: Казахстан

en: Keep Advanced Search visible?
uk: Зберігати розширений пошук?

en: Kenya
uk: Кенія

en: Keyword
uk: Ключове слово

en: Keyword Field
uk: Поле ключові слова

en: Kiribati
uk: Кірібаті

en: Korea
uk: Корея

en: Korea, Democratic People's Republic of
uk: Корея, Народно-Демократична Республіка

en: Korea, Republic of
uk: Республіка Корея

en: Kuwait
uk: Кувейт

en: Kyrgyz Republic
uk: Киргизька Республіка

en: Kyrgyzstan
uk: Киргизстан

en: Label
uk: Етикетка

en: Labels
uk: Етикетки

en: Land Area
uk: Площа землі

en: Land Area ( Only digits )
uk: Площа землі (тільки цифри)

en: Land Area Postfix
uk: Площа землі Postfix

en: Land Area Size Postfix
uk: Розмір земельної ділянки Postfix

en: Land Area:
uk: Площа землі:

en: Land Size
uk: Розмір земельної ділянки

en: Language
uk: Мова

en: Language for datepicker
uk: Мова для datepicker

en: Language:
uk: Мова:

en: Lao
uk: Лаос

en: Lao People's Democratic Republic
uk: Лаоська Народно-Демократична Республіка

en: Last Message
uk: Останнє повідомлення

en: Last Name
uk: Прізвище

en: Latest Tweets
uk: Останні твіти

en: Latvia
uk: Латвія

en: Layout
uk: Макет

en: Layout Manager
uk: Менеджер макета

en: Layout Manager Luxury Homes
uk: Розкішні житлові будинки

en: Layout Manager Tabs
uk: Вкладки "Менеджер макета"

en: Layout:
uk: Макет:

en: Leave it empty if you want to hide map on agency detail page.
uk: Залиште його порожнім, якщо ви хочете приховати карту на сторінці інформації про агентство.

en: Lebanon
uk: Ліван

en: Left Align
uk: Зліва вирівняти

en: Left Sidebar
uk: Ліва бічна панель

en: Lesotho
uk: Лесото

en: Liberia
uk: Ліберія

en: Libraries
uk: Бібліотеки

en: Libyan Arab Jamahiriya
uk: Лівійська Арабська Джамахірія

en: License
uk: Ліцензія

en: License:
uk: Ліцензія:

en: Licenses
uk: Ліцензії

en: Liechtenstein
uk: Ліхтенштейн

en: Lightbox Logo
uk: Лайтбокс логотип

en: Limit Geo auto complete to specific country
uk: Ліміт Geo автоматично заповнюється в конкретну країну

en: Limit post number:
uk: Ліміт номер публікації:

en: Limit to Country
uk: Обмеження до країни

en: Limit:
uk: Обмеження:

en: Line 1
uk: Рядок 1

en: Line 2
uk: Рядок 2

en: Line Chart
uk: Лінійна діаграма

en: Link
uk: Посилання

en: Link Images To:
uk: Зв'язати зображення до:

en: Link:
uk: Посилання:

en: Linked In
uk: Пов'язано з

en: LinkedIn Profile Link
uk: Посилання LinkedIn профілю

en: Links Color
uk: Посилання Колір

en: Links Hover Background Color
uk: Посилання "Hover" колір фону

en: Links Hover Background color
uk: Посилання Наведіть колір фону

en: Links Hover Color
uk: Посилання Наведіть колір

en: Links Hover background color
uk: Посилання Наведіть фоновий колір

en: Links Hover color
uk: Посилання Наведіть колір

en: Links color
uk: Кольори посилань

en: List View
uk: Перелік списку

en: Listing
uk: Лістинг

en: Listing Included:
uk: Лістинг включений:

en: Listing Payment
uk: Лістинг Оплата

en: Listing payment on
uk: Перерахування платежу на

en: Listing with Featured
uk: Лістинг з популярними

en: Listing with Featured Payment option
uk: Лістинг із опцією "Обраний платіж"

en: Listings
uk: Лістинги

en: Listings Included:
uk: Лістинги включені:

en: Listings Layout
uk: Лістинг Макет

en: Listings Remaining:
uk: Лістинги, що залишилися:

en: Listings available
uk: Лістинги доступні

en: Listings available:
uk: Доступні листи:

en: Listings found
uk: Список знайдено

en: Lithuania
uk: Литва

en: Load More
uk: Завантажити ще

en: Loading Slider...
uk: Завантаження слайдера ...

en: Loan Term (Years)
uk: Термін кредитування (роки)

en: Local Flavor
uk: Місцевий аромат

en: Local Services
uk: Місцеві служби

en: Location
uk: Місцезнаходження

en: Log in | Register
uk: Увійти | Реєструйся

en: Log out
uk: Вийти

en: Login
uk: Увійти

en: Login & Register
uk: Увійти та зареєструватися

en: Login for Review
uk: Увійти для перегляду

en: Login here
uk: Увійдіть тут

en: Logo
uk: Логотип

en: Logo Link
uk: Логотип посилання

en: Logo Splash & Transparent Header
uk: Логотип та спливний прозорий заголовок

en: Logos & Favicon
uk: Логотипи та значок Favicon

en: Lost your password?
uk: Забули свій пароль?

en: Luxembourg
uk: Люксембург

en: Luxury Homes ( Since v1.4.0 )
uk: Розкішні будинки (починаючи з версії 1.4.0)

en: MAP
uk: КАРТА

en: MOBILE:
uk: МОБІЛЬНИЙ:

en: MP4 File
uk: MP4-файл

en: Macao
uk: Макао

en: Macedonia
uk: Македонія

en: Madagascar
uk: Мадагаскар

en: Main Menu
uk: Головне меню

en: Main Menu Transparent ?
uk: Головне меню прозоре?

en: Make Featured
uk: Зробити Рекомендовані

en: Make add property fields required.
uk: Потрібно внести поля властивості додавання.

en: Make your payment direct into our bank account. Please use order ID as the payment reference
uk: Здійсніть платіж безпосередньо на наш банківський рахунок. Будь-ласка, використовуйте ідентифікатор замовлення як посилання платежу

en: Malawi
uk: Малаві

en: Malaysia
uk: Малайзія

en: Maldives
uk: Мальдіви

en: Mali
uk: Малі

en: Malta
uk: Мальта

en: Manager
uk: Менеджер

en: Manager Role
uk: Роль менеджера

en: Map
uk: Карта

en: Map Address
uk: Адреса карти

en: Map Cluster
uk: Карта кластера

en: Map Fullscreen
uk: Карта на весь екран

en: Map View
uk: Перегляд карти

en: Mark this property as featured?
uk: Позначити цю властивість як позначену?

en: Marshall Islands
uk: Маршаллові острови

en: Martinique
uk: Мартініка

en: Mass Media
uk: Засоби масової інформації

en: Matching Submissions on %website_url
uk: Відповідність подання на% website_url

en: Mauritania
uk: Мавританія

en: Mauritius
uk: Маврикій

en: Max Area
uk: Максимальна площа

en: Max Price
uk: Макс. Ціна

en: Maximum Area Size
uk: Максимальний розмір площі

en: Maximum File Size
uk: Максимальний розмір файлу

en: Maximum Images
uk: Максимальна кількість зображень

en: Maximum Price
uk: Максимальна ціна

en: Maximum Price for Rent Only
uk: Максимальна ціна на оренду тільки

en: Maximum Prices List for Advance Search Form
uk: Максимальний список цін для попередньої форми пошуку

en: Maximum Prices List for Rent Only
uk: Максимальний список цін на оренду тільки

en: Maximum images allow for single property.
uk: Максимальна кількість зображень дозволяється для одного ресурсу.

en: Maximum posts to show:
uk: Максимальна кількість повідомлень для показу:

en: Maximum upload image size. For example 10kb, 500kb, 1mb, 10m, 100mb
uk: Максимальний розмір завантажуваного зображення. Наприклад, 10kb, 500kb, 1mb, 10m, 100mb

en: Maximum zoom level for Cluster to appear. Default 10
uk: Максимальний рівень масштабування для кластера. За замовчуванням 10

en: Mayotte
uk: Майотта

en: Me
uk: Я

en: Measurement Unit
uk: Одиниця вимірювання

en: Measurement Unit Globally
uk: Одиниця вимірювання у всьому світі

en: Membership
uk: Членство

en: Membership Cancelled on %website_url
uk: Членство скасовано на% website_url

en: Membership Package
uk: Пакет членства

en: Membership Payment
uk: Членський платіж

en: Membership payment on
uk: Членський платіж на

en: Memebership Plan
uk: План повноважень

en: Menu ( Create and assing menu under Appearance -> Menus )
uk: Меню (Створення та затвердження меню за пунктом Зовнішній вигляд -> Меню)

en: Menu Background Color
uk: Колір фону меню

en: Menu Button Color
uk: Кнопка меню кольору

en: Menu Button Color for Splash
uk: Колір кнопки меню для сплеску

en: Message
uk: повідомлення

en: Message Sent Successfully!
uk: Повідомлення відправлено успішно!

en: Message sent successfully!
uk: Повідомлення надіслано успішно!

en: Messages
uk: Повідомлення

en: Meta Position:
uk: Мета Позиція:

en: Mexico
uk: Мексика

en: Micronesia
uk: Мікронезія

en: Micronesia, Federated States of
uk: Мікронезія, Федеративні Штати

en: Min Area
uk: Мінеральна площа

en: Min Price
uk: Мінімальна ціна

en: Min.Bedrooms
uk: Мінімальна кількість кімнат

en: Minify CSS
uk: Зменшити CSS

en: Minify JS
uk: Зменшити JS

en: Minimum 3 characters required
uk: Необхідно набрати не менше 3 символів

en: Minimum Area Size
uk: Мінімальний розмір площі

en: Minimum Price
uk: Мінімальна ціна

en: Minimum Price for Rent Only
uk: Мінімальна ціна на оренду

en: Minimum Prices List for Advance Search Form
uk: Мінімальний список цін для попередньої форми пошуку

en: Minimum Prices List for Rent Only
uk: Список мінімальних цін на оренду

en: Minimum required version:
uk: Мінімальна необхідна версія:

en: Minute
uk: Хвилина

en: Mobile
uk: Мобільний

en: Mobile Logo
uk: Мобільний логотип

en: Mobile Logo Splash
uk: Сплеск мобільного логотипа

en: Mobile Menu
uk: Мобільне меню

en: Mobile Number
uk: Номер мобільного

en: Mobile Retina Logo
uk: Мобільний Retina логотип

en: Mobile Retina Logo Splash
uk: Мобільний Retina Логотип

en: Mobile Sticky Menu
uk: Мобільне липке меню

en: Mobile navigation border
uk: Межа мобільної навігації

en: Mobile:
uk: Мобільний:

en: Moldova
uk: Молдова

en: Moldova, Republic of
uk: Республіка Молдова

en: Monaco
uk: Монако

en: Mongolia
uk: Монголія

en: Montenegro
uk: Чорногорія

en: Month
uk: Місяць

en: Monthly
uk: Щомісяця

en: Monthly Payment
uk: Щомісячний платіж

en: Montserrat
uk: Монтсеррат

en: More Options
uk: Більше варіантів

en: Morocco
uk: Марокко

en: Mortgage Payments:
uk: Іпотечні платежі:

en: Most scripts and style-sheets called by WordPress include a query string identifying the version. This can cause issues with caching and such, which will result in less than optimal load times. You can toggle this setting on to remove the query string from such strings.
uk: Більшість сценаріїв і стилів, що називаються WordPress, містять рядок запиту, що визначає версію. Це може спричинити проблеми з кешуванням і такими, що призведе до менш оптимального часу завантаження. Ви можете змінити це налаштування, щоб видалити рядок запиту з таких рядків.

en: Mozambique
uk: Мозамбік

en: Multi Agents
uk: Багато агентів

en: Multi Step
uk: Багато крок

en: Multi Unit / Sub Listings
uk: Мульти-підрозділ / Суб'єкти

en: Multi Units / Sub Properties
uk: Мульти-одиниці / суб-властивості

en: Multi Units / Sub Properties for
uk: Багато одиниць / суб властивостей для

en: My Properties
uk: Мої Властивості

en: My location
uk: Моє місцезнаходження

en: My profile
uk: Мій профіль

en: Myanmar
uk: М'янма

en: NEXT PROPERTY
uk: НАСТУПНА НЕРУХОМІСТЬ

en: NOT PAID
uk: НЕ ПОПЕРЕДЖЕН

en: Name
uk: Ім'я

en: Name field is empty!
uk: Ім'я поля порожнє!

en: Name for agency role
uk: Ім'я для ролі агентства

en: Name for agent role
uk: Ім'я для роль агента

en: Name for buyer role
uk: Ім'я для ролі покупця

en: Name for manager role
uk: Назва ролі менеджера

en: Name for owner role
uk: Ім'я для ролі власника

en: Name for seller role
uk: Ім'я для ролі продавця

en: Name of the client who gave feedback
uk: Ім'я клієнта, який дав зворотний зв'язок

en: Name:
uk: Ім'я:

en: Namibia
uk: Намібія

en: Nauru
uk: Науру

en: Navigation
uk: Навігація

en: Navigation Align
uk: Навігація вирівнювання

en: Near by
uk: Поруч

en: Near by Places
uk: Недалеко від місць

en: Nearby
uk: Неподалік

en: Neighborhood
uk: Сусідство

en: Neighborhood:
uk: Околиці:

en: Nepal
uk: Непал

en: Netherlands
uk: Нідерланди

en: Netherlands Antilles
uk: Нідерландські Антильські острови

en: Netherlands the
uk: Нідерланди

en: Never
uk: Ніколи

en: New Caledonia
uk: Нова Каледонія

en: New Password
uk: Новий пароль

en: New Password
uk: Новий пароль

en: New User Registration
uk: Реєстрація нового користувача

en: New Zealand
uk: Нова Зеландія

en: New featured submission on %website_url
uk: Нове відображення на сайті% site_url

en: New featured upgrade on %website_url
uk: Нова функція оновлення на% website_url

en: New message sent by %s using agent contact form at %s
uk: Нове повідомлення, надіслане% s за допомогою форми контакту агента в% s

en: New message sent by %s using contact form at %s
uk: Нове повідомлення, надіслане% s, використовуючи контактну форму в% s

en: New message sent by %s using schedule contact form at %s
uk: Нове повідомлення відправлено% s, використовуючи контактну форму графіка в% s

en: New paid submission on %website_url
uk: Новий платний податок на сайті% url_url

en: New password or confirm password is blank
uk: Новий пароль або пароль підтвердження порожній

en: New submission on %website_url
uk: Нове представлення на% website_url

en: New user registration on %website_url.
    Username: %user_login_register,
    E-mail: %user_email_register
uk: Реєстрація нового користувача на% site_url.
    Ім'я користувача:% user_login_register,
    Електронна пошта:% user_email_register

en: Newer Comments &rarr;
uk: Нові коментарі & rarr;

en: Next
uk: Далі

en: Next post
uk: Наступний пост

en: Next/Prev Listings
uk: Наступні / попередні листинги

en: Next/Prev Navigation:
uk: Наступна / попередня навігація:

en: Next/Prev properties
uk: Наступні / попередні властивості

en: Nicaragua
uk: Нікарагуа

en: Niger
uk: Нігер

en: Nigeria
uk: Нігерія

en: Nightlife
uk: Нічне життя

en: Niue
uk: Ніуе

en: No
uk: Немає

en: No Property ID found
uk: Не знайдено ідентифікатора

en: No Review
uk: Немає огляд

en: No action taken. Plugin %1$s was already active.
uk: Не вжито жодних дій. Плагін% 1 $ s вже був активним.

en: No listings available
uk: Немає списків доступних

en: No plugins are available to be activated at this time.
uk: Наразі не можна активувати жодних плагінів.

en: No plugins are available to be installed at this time.
uk: Наразі немає плагінів для встановлення.

en: No plugins are available to be updated at this time.
uk: Наразі немає плагінів для оновлення.

en: No plugins to install, update or activate.
uk: Немає плагінів для встановлення, оновлення та активації.

en: No plugins were selected to be activated. No action taken.
uk: Для активації не вибрано ніяких плагінів. Не вжито жодних дій.

en: No plugins were selected to be installed. No action taken.
uk: Немає плагінів для встановлення. Не вжито жодних дій.

en: No plugins were selected to be updated. No action taken.
uk: Жодних плагінів не вибрано для оновлення. Не вжито жодних дій.

en: No record found
uk: Не знайдено жодного запису

en: None
uk: Ні

en: Norfolk Island
uk: Острів Норфолк

en: Northern Mariana Islands
uk: Північні Маріанські острови

en: Norway
uk: Норвегія

en: Not Installed
uk: Не встановлено

en: Not Paid
uk: Не оплачено

en: Note: Google Geo location not work in chrome without SSL (https://), you can enable IPINFO location below for Google chrome if you don not have SSL.
uk: Примітка: Google Geo location не працює в chrome без SSL (https: //), ви можете включити IPINFO розташування нижче для Google Chrome, якщо у вас немає SSL.

en: Note: will only work when main menu sticky disabled
uk: Примітка: працює лише тоді, коли основне меню недоступне

en: Note: will only work when mobile menu sticky disabled
uk: Примітка: працює лише тоді, коли меню мобільного меню недоступне

en: Nothing
uk: Нічого

en: Number of Agencies to Display
uk: Кількість агентств для показу

en: Number of Agents to Display
uk: Кількість агентів для показу

en: Number of Days
uk: Кількість днів

en: Number of Expire Days
uk: Кількість закінчуючих днів

en: Number of Images to Show:
uk: Кількість зображень для показу:

en: Number of Items to Show:
uk: Кількість елементів для показу:

en: Number of Listings to Show
uk: Кількість переліків для показу

en: Number of Posts ( for masonry blog template )
uk: Кількість повідомлень (для шаблону блогу каменю)

en: Number of decimal points?
uk: Число десяткових крапок?

en: Number of featured listings to show
uk: Кількість показових списків для показу

en: Number of features to show in advanced search, add -1 for all.
uk: Кількість функцій, які потрібно показувати в розширеному пошуку, додайте -1 для всіх.

en: Number of listings to show
uk: Кількість записів, які потрібно показати

en: Number of photos
uk: Кількість фотографій

en: Number of posts to show
uk: Кількість повідомлень для показу

en: OFFICE:
uk: Офіс:

en: OGV File
uk: Файл OGV

en: OVERVIEW
uk: ОГЛЯД

en: Off
uk: Вимкнено

en: Office Number
uk: Офісний номер

en: Office Timing
uk: Офісний час

en: Offset
uk: Зсув

en: Offset posts:
uk: Позиції офсетів:

en: Old Password
uk: Старий пароль

en: Old password is not correct
uk: Старий пароль неправильний

en: Oman
uk: Оман

en: On
uk: На

en: One
uk: Один

en: One Day
uk: Одного дня

en: One Hour
uk: Одна година

en: One Month
uk: Один місяць

en: One Step
uk: Один крок

en: One Time
uk: Одного разу

en: One Week
uk: Один тиждень

en: One of the password field is empty!
uk: Одне поле пароля порожнє!

en: One thought on &ldquo;%2$s&rdquo;
uk: Одна думка про & ldquo;% 2 $ s & rdquo;

en: Online
uk: Інтернет

en: Only Homepage
uk: Тільки домашня сторінка

en: Only Inner Pages
uk: Тільки внутрішні сторінки

en: Only for Per Listings and Free ( Pay for Featured )
uk: Лише за переліки та безкоштовні (оплата за перегляд)

en: Only for header style two, three and top bar
uk: Тільки для стилю заголовка два, три та верхня панель

en: Only provide comma separated numbers. Do not add dashes, spaces and currency signs.
uk: Лише надайте номери, розділені комами. Не додавайте тире, пробіли та знаки валюти.

en: Only provide comma separated numbers. Do not add decimal points, dashes, spaces and currency signs.
uk: Лише надайте номери, розділені комами. Не додавайте десяткові крапки, дефіси, пробіли та знаки валюти.

en: Oopps some thing getting wrong, please try again!
uk: Виникає помилка, спробуйте ще раз!

en: Oops something went wrong.
uk: Щось пішло не так.

en: Opacity
uk: Непрозорість

en: Open on Google Maps
uk: Відкрийте Google Maps

en: Open/Close Button Background Color
uk: Колір фону відкрити / закрити

en: Open/Close Button Color
uk: Колір кнопки "Відкрити" / "Закрити"

en: Opening Days
uk: Відкриття днів

en: Opening Hours
uk: Години роботи

en: Optimizations
uk: Оптимізація

en: Optional - Custom Sub Title:
uk: Необов'язково - спеціальне підзаголовок:

en: Optional - Custom Title:
uk: Необов'язково - спеціальне заголовок:

en: Options Options
uk: Параметри опцій

en: Order
uk: Замовлення

en: Order By
uk: Сортувати за

en: Order By:
uk: Сортувати за:

en: Order Number
uk: Номер замовлення

en: Order Properties By
uk: Властивості замовлення за допомогою

en: Order:
uk: Порядок:

en: Other Features
uk: Інші особливості

en: Overlay
uk: Накладання

en: Overlay Color
uk: Колір накладання

en: Overlay Color Opacity
uk: Накладення кольорової непрозорості

en: Overlay Image
uk: Накладання зображення

en: Overlay Image
uk: Накладання зображення

en: Overlay Opacity
uk: Непрозорість накладення

en: Owner
uk: Власник

en: Owner Role
uk: Роль власника

en: PAID
uk: ПЛАТИ

en: PREVIOUS PROPERTY
uk: ПОПЕРЕДНЯ НЕРУХОМІСТЬ

en: Package
uk: Пакет

en: Package Activation
uk: Активація пакета

en: Package Activation:
uk: Активація пакету:

en: Package Currency:
uk: Валюта пакету:

en: Package Decimal:
uk: Деканальний пакет:

en: Package Details
uk: Пакетні подробиці

en: Package Id
uk: Ідентифікатор пакета

en: Package Info
uk: Інформація про пакет

en: Package Name
uk: Назва пакета

en: Package Name:
uk: Ім'я пакета:

en: Package Payment
uk: Оплата пакету

en: Package Price
uk: Вартість пакету

en: Package Price:
uk: Ціна пакета:

en: Package Time:
uk: Час пакування:

en: Package stripe id (ex: gold_pack)
uk: Ідентифікатор смужки пакета (наприклад: gold_pack)

en: Package:
uk: Пакет:

en: Packages wire transfer and other payments gateways purchase activate
uk: Активація пакетів переказів та інших платіжних шлюзів

en: Page
uk: Сторінка

en: Page 404
uk: Сторінка 404

en: Page Background
uk: Сторінка фону

en: Page Breadcrumb
uk: Сторінка Breadcrumb

en: Page Description
uk: Опис сторінки

en: Page Header Options
uk: Параметри заголовка сторінки

en: Page Layout
uk: Макет сторінки

en: Page Navigation Options
uk: Параметри навігації по сторінках

en: Page Sidebar
uk: Бічна панель сторінки

en: Page Template Options
uk: Параметри шаблону сторінки

en: Page Title
uk: Назва сторінки

en: Page Views
uk: Перегляди сторінок

en: Pages:
uk: Сторінки:

en: Paid
uk: Оплачений

en: Paid Submission
uk: Платне подання

en: Paid Submission is disabled
uk: Платне подання відключено

en: Pakistan
uk: Пакистан

en: Palau
uk: Палау

en: Palestinian Territory
uk: Палестинська територія

en: Palestinian Territory, Occupied
uk: Палестинська територія, окупована

en: Panama
uk: Панама

en: Papua New Guinea
uk: Папуа-Нова Гвінея

en: Paraguay
uk: Парагвай

en: Partner Details
uk: Деталі партнера

en: Partner website address
uk: Адреса партнера веб-сайту

en: Partners
uk: Партнери

en: Password
uk: Пароль

en: Password *
uk: Пароль *

en: Password Updated
uk: Пароль оновлено

en: Password has been changed, you can login now.
uk: Пароль було змінено, ви можете увійти зараз.

en: Password reset successfully, you can login now.
uk: Пароль скинуто успішно, ви можете увійти зараз.

en: Passwords do not match
uk: Паролі не збігаються

en: Paste your CSS code here.
uk: Вставте код CSS тут.

en: Paste your banner JS or Google Adsense code
uk: Вставте свій банер JS або код Google Adsense

en: Pay Listing
uk: Оплата лістингу

en: Pay Now
uk: Платити зараз

en: Pay with Credit Card
uk: Оплата кредитною карткою

en: Pay with PayPal
uk: Оплата через PayPal

en: Pay with Wire Transfer
uk: Оплата за допомогою Wire Transfer

en: Payment
uk: Оплата

en: Payment & Membership
uk: Оплата та членство

en: Payment Method
uk: Метод оплати

en: Payment Method:
uk: Спосіб оплати:

en: Payment Status
uk: Статус платежу

en: Payment Status:
uk: Статус платежу:

en: Payment details
uk: Платіжні реквізити

en: Paypal - Reccuring Payment ID:
uk: Paypal - ідентифікатор платіжного перепису:

en: Paypal API Password
uk: Paypal API Пароль

en: Paypal API Signature
uk: Підпису Paypal API

en: Paypal API Username
uk: Ім'я користувача Paypal API

en: Paypal Client ID
uk: Ідентифікатор клієнта Paypal

en: Paypal Client Secret Key
uk: Секретний ключ клієнта Paypal

en: Paypal Receiving Email
uk: Paypal отримує електронний лист

en: Paypal Settings
uk: Налаштування Paypal

en: Paypal, Stripe and 2Checkout Api
uk: Paypal, Stripe та 2Checkout Api

en: Pending
uk: Очікує на розгляд

en: Per Listing
uk: За переліком

en: Per listing wire transfer purchase activate
uk: За активним переліком банківських переказів здійснюється переказ

en: Permission denied
uk: Дозвіл відхилено

en: Peru
uk: Перу

en: Pets
uk: Домашні тварини

en: Pharmacies
uk: Аптеки

en: Philippines
uk: Філіппіни

en: Phone
uk: Телефон

en: Phone Number
uk: Номер телефону

en: Phone Number :
uk: Номер телефону :

en: Phone Number:
uk: Номер телефону:

en: Phone field is empty!
uk: Поле телефона порожнє!

en: Phone:
uk: Телефон:

en: Photo
uk: Фотографія

en: Photos
uk: Фотографії

en: Photos Count
uk: Фотографії граф

en: Pick a background color for the advanced search (default: #ffffff).
uk: Виберіть фоновий колір для розширеного пошуку (за умовчанням: #ffffff).

en: Pick background color for mobile menu
uk: Виберіть колір фону для мобільного меню

en: Pick border for header version 3
uk: Виберіть кордон для заголовка версії 3

en: Pick button background color
uk: Виберіть фоновий колір кнопки

en: Pick button hover background color
uk: Виберіть піктограму колір фону

en: Pick color for mobile menu button
uk: Виберіть колір для кнопки мобільного меню

en: Pick color for mobile menu button for splash page
uk: Виберіть колір для кнопки мобільного меню для сплесків сторінки

en: Pick create listing button style
uk: Виберіть стиль створення списку записів

en: Pick footer background color
uk: Виберіть колір тла нижнього колонтитула

en: Pick footer bottom background color
uk: Виберіть нижній колонтитул нижнього фонового кольору

en: Pick footer color
uk: Виберіть колір нижнього колонтитула

en: Pick footer hover color
uk: Вибрати колір наліво курсора

en: Pick header top area background color
uk: Виберіть верхній фоновий колір заголовка

en: Pick header top area icons color
uk: Виберіть заголовок верхньої області значків кольору

en: Pick header top area text color
uk: Виберіть верхній текст верхнього кольору заголовка

en: Pick mobile menu dropdown links background color
uk: Виберіть меню кольорів у спадному меню зі списком мобільних пристроїв

en: Pick mobile menu dropdown links color
uk: Вибрати колір випадаючого посилання на мобільні меню

en: Pick mobile menu links color
uk: Виберіть колір мобільного меню посилання

en: Pick mobile menu links hover background color
uk: Виділіть посилання на мобільні меню, наведіть фоновий колір

en: Pick mobile menu links hover color
uk: Виберіть мобільні меню, наведіть курсор на колір

en: Pick property details background color.
uk: Виберіть інформацію про власність, колір фону.

en: Pick style for header top area
uk: Виберіть стиль верхньої області заголовка

en: Pick text color like "other features" etc
uk: Виберіть колір тексту, як "інші функції" тощо

en: Pick website primary color.
uk: Виберіть головний колір сайту.

en: Pick website primary hover color.
uk: Виберіть головний колір веб-сайту для веб-сайту.

en: Pick website secondary color.
uk: Виберіть веб-сайт вторинного кольору.

en: Pick website secondary hover color.
uk: Виберіть веб-сайт вторинного кольору курсора.

en: Picture Url
uk: Url зображення

en: Pin Cluster
uk: Спірний кластер

en: Pinterest Profile Link
uk: Посилання Pinterest профілю

en: Pitcairn
uk: Піткерн

en: Pitcairn Islands
uk: Піткерні острови

en: Place the pin the address above
uk: Поставте штифт вказану вище адресу

en: Plan Bathrooms
uk: План ванних кімнат

en: Plan Bedrooms
uk: Плануйте спальні

en: Plan Description
uk: Опис плану

en: Plan Image
uk: План зображення

en: Plan Postfix
uk: План Postfix

en: Plan Price
uk: План ціни

en: Plan Size
uk: Розмір плану

en: Plan Title
uk: Назва плану

en: Please contact the administrator of this site for help.
uk: Будь ласка, зв'яжіться з адміністратором цього сайту за допомогою.

en: Please contact the plugin provider and ask them to package their plugin according to the WordPress guidelines.
uk: Зверніться до постачальника плагінів та попросіть їх упакувати свій плагін відповідно до правил WordPress.

en: Please create page using compare properties template
uk: Будь ласка, створіть сторінку, використовуючи шаблон властивостей порівняння

en: Please enter only digits
uk: Будь ласка, введіть лише цифри

en: Please enter your username or email address. You will receive a link to create a new password via email.
uk: Будь ласка, введіть своє ім'я користувача чи електронну адресу. Ви отримаєте посилання, щоб створити новий пароль електронною поштою.

en: Please find full list of available currencies at <a target="_blank" href="https://openexchangerates.org/currencies">https://openexchangerates.org/currencies</a><br/>wp-currencies plugin is required - https://wordpress.org/plugins/wp-currencies/
uk: Ознайомтеся з повним списком доступних валют у <a target="_blank" href="https://openexchangerates.org/currencies"> https://openexchangerates.org/currencies </a> <br/> wp-валюті плагіна обов'язково - https://wordpress.org/plugins/wp-currencies/

en: Please install and activate Houzez theme functionality plugin
uk: Будь ласка, встановіть і активуйте плагін функціональності Houzez теми

en: Please install and activate wp-currencies plugin!
uk: Будь ласка, встановіть і активуйте плагін wp-валют!

en: Please keep in mind currency switcher will not work if short price enabled.
uk: Будь ласка, майте на увазі, що перемикач валют не працює, якщо включена коротка ціна.

en: Please note that Yelp is not working for all countries. See here <a target="_blank" href="https://www.yelp.com/factsheet">https://www.yelp.com/factsheet</a> the list of countries where Yelp is available.
uk: Зверніть увагу, що Yelp не працює для всіх країн. Див. Тут <a target="_blank" href="https://www.yelp.com/factsheet"> https://www.yelp.com/factsheet </a> список країн, де доступний Yelp.

en: Please provide comma separated currencies code in Capital Letters.
uk: Будь-ласка, в коментарях, розділених комами, в коді Capital Letters.

en: Please select base currency which will use as base currency for all conversions.
uk: Будь ласка, виберіть базова валюта, яка буде використовуватися як основна валюта для всіх конверсій.

en: Please set an icon. The entire list of icons can be found at <a href='http://fortawesome.github.io/Font-Awesome/icons/' target='_blank'>FontAwesome project page</a>. For example, if an icon is named 'fa-angle-right', the value you have to add inside the field is 'angle-right'.
uk: Будь ласка, встановіть значок. Весь список значків можна знайти на сторінці <a href='http://fortawesome.github.io/Font-Awesome/icons/' target='_blank'> FontAwesome </ a>. Наприклад, якщо піктограма називається "fa-angle-right", значення, яке ви маєте додати в поле, є "угол праворуч".

en: Plugin
uk: Підключати

en: Plugin activated successfully.
uk: Плагін успішно активовано.

en: Plugin activation failed.
uk: Помилка активації плагіна.

en: Plugin not activated. A higher version of %s is needed for this theme. Please update the plugin.
uk: Плагін не активований. Вища версія% s потрібна для цієї теми. Будь ласка, оновіть плагін.

en: Poland
uk: Польща

en: Poor
uk: Бідний

en: Popular?
uk: Популярний?

en: Portugal
uk: Португалія

en: Portugal, Portuguese Republic
uk: Португалія, Португальська Республіка

en: Position
uk: Позиція

en: Postal Code / Zip
uk: Поштовий індекс / поштовий індекс

en: Pre-Packaged
uk: Попередньо упакований

en: Prev
uk: Попередній

en: Previous post
uk: Попередня посада

en: Price
uk: Ціна

en: Price & Currency
uk: Ціна і валюта

en: Price (High to Low)
uk: Ціна (від високої до низької)

en: Price (Low to High)
uk: Ціна (від низької до високої)

en: Price Per Submission
uk: Ціна за подання

en: Price Postfix
uk: Ціна Postfix

en: Price Postfix
uk: Ціна Postfix

en: Price Prefix (ex: Start From)
uk: Префікс ціни (наприклад: початок з)

en: Price Prefix (ex: Start from)
uk: Префікс ціни (напр., Початок від)

en: Price Range Slider
uk: Слайдер ціни діапазону

en: Price Range:
uk: Діапазон цін:

en: Price Table
uk: Таблиця цін

en: Price To Make Listing Featured
uk: Ціна, щоб зробити перелік популярним

en: Price:
uk: Ціна:

en: Primary Color
uk: Основний колір

en: Primary Hover Color
uk: Первинний колір наведення

en: Print
uk: Друк

en: Print Invoice
uk: Роздрукувати рахунок-фактуру

en: Print Property
uk: Друк властивостей

en: Print Property Logo
uk: Логотип друку власності

en: Private Key
uk: Приватний ключ

en: Private Note
uk: Приватна примітка

en: Processing, Please wait...
uk: Обробка, будь ласка, зачекайте ...

en: Processing, please wait...
uk: Обробка, будь ласка, зачекайте ...

en: Professional Services
uk: Професійний сервіс

en: Profile Info
uk: Профільна інформація

en: Profile updated
uk: Профіль оновлено

en: Properties
uk: Властивості

en: Properties Carousel V1
uk: Властивості каруселі V1

en: Properties Carousel V2
uk: Властивості каруселі V2

en: Properties Count
uk: Властивості графа

en: Properties Google Map
uk: Властивості Google Map

en: Properties Grids
uk: Властивості сітки

en: Properties IDs:
uk: Ідентифікатори властивостей:

en: Properties Layout
uk: Макет властивостей

en: Properties Map
uk: Карта властивостей

en: Properties Slider
uk: Властивості слайдера

en: Properties by IDs
uk: Властивості за ідентифікаторами

en: Properties listed:
uk: Перераховані властивості:

en: Property
uk: Майно

en: Property Additional Details
uk: Додаткові подробиці про нерухомість

en: Property Agent
uk: Агент нерухомості

en: Property Area filter:
uk: Фільтр власності області:

en: Property City
uk: Нерухомість міста

en: Property City filter:
uk: Місто фільтр власності:

en: Property Content Layout
uk: Макет вмісту властивостей

en: Property Deleted
uk: Видано майно

en: Property Description
uk: Опис майна

en: Property Detail Data
uk: Детальні дані про об'єкт нерухомості

en: Property Detail Nav
uk: Деталі об'єкта Nav

en: Property Detail Page
uk: Детальна інформація про нерухомість

en: Property Details
uk: Подробиці про об'єкт нерухомості

en: Property Details Background Color
uk: Опис об'єкта Колір фону

en: Property Documents
uk: Майнові документи

en: Property Expirator
uk: Майновий експіратор

en: Property Feature
uk: Особливість нерухомості

en: Property Features
uk: Особливості нерухомості

en: Property Features Icons
uk: Значки властивостей об'єкта

en: Property Full Address
uk: Повна назва нерухомості

en: Property Gallery
uk: Галерея власності

en: Property ID
uk: Ідентифікатор ресурсу

en: Property ID Prefix
uk: Префікс ідентифікаційного коду

en: Property ID will help to search property directly.
uk: Ідентифікатор ресурсу допоможе шукати власність безпосередньо.

en: Property ID:
uk: Ідентифікатор об'єкта нерухомості:

en: Property Label
uk: Етикетка нерухомості

en: Property Label filter:
uk: Фільтр мітки власності:

en: Property Lightbox
uk: Лайтбокс власності

en: Property Listing Advanced Options
uk: Перелік об'єктів Додаткові параметри

en: Property Listings
uk: Перелік об'єктів нерухомості

en: Property Location
uk: Місцезнаходження нерухомості

en: Property Map?
uk: Карта нерухомості?

en: Property Neighbourhood
uk: Неподалік нерухомості

en: Property Price
uk: Вартість нерухомості

en: Property Setting
uk: Налаштування нерухомості

en: Property Size
uk: Розмір нерухомості

en: Property Size:
uk: Розмір об'єкта:

en: Property State
uk: Держава власності

en: Property State filter:
uk: Фільтр властивості держави:

en: Property Status
uk: Статус майна

en: Property Status filter:
uk: Фільтр статусу властивості:

en: Property Status:
uk: Статус майна:

en: Property Title
uk: Назва майна

en: Property Title :
uk: Назва власності:

en: Property Title or Content
uk: Назва майна чи вміст

en: Property Top Area Default Active Tab
uk: Поточна активна вкладка за замовчуванням

en: Property Top Type
uk: Найпопулярніший тип нерухомості

en: Property Type
uk: Тип нерухомості

en: Property Type filter:
uk: Фільтр типу нерухомості:

en: Property Type:
uk: Тип нерухомості:

en: Property URL :
uk: URL-адреса ресурсу:

en: Property address, street, zip or property ID
uk: Адреса власності, вулиця, поштовий індекс чи ідентифікатор ресурсу

en: Property by ID
uk: Власність за ідентифікатором

en: Property description and price
uk: Опис об'єкта та ціни

en: Property detail page sticky navigation. only for Default layout
uk: Властивості сторінки на сторінці - важлива навігація. лише для макета за замовчуванням

en: Property features
uk: Особливості нерухомості

en: Property images
uk: Властиві зображення

en: Property label filter:
uk: Електронний фільтр власності:

en: Property listings
uk: Перелік об'єктів нерухомості

en: Property location
uk: Місцезнаходження майна

en: Property media
uk: Нерухомість ЗМІ

en: Property top area.
uk: Найпопулярніша нерухомість.

en: Provide agent email address, Agent related messages from contact form on property details page, will be sent on this email address.
uk: На цій адресі електронної пошти буде надіслано електронну адресу агента, пов'язані з агентом повідомлення з контактної форми на сторінці інформації про нерухомість.

en: Provide currency sign. For Example: $.
uk: Надайте знак валюти. Наприклад: $.

en: Provide the decimal point separator. For Example: .
uk: Вкажіть розділювач десяткової крапки. Наприклад: .

en: Provide the thousands separator. For Example: ,
uk: Надайте тисячі сепараторів. Наприклад: ,

en: Provide website url.
uk: Надайте URL-адресу веб-сайту.

en: Provided Email address is invalid!
uk: Надана електронна адреса недійсна!

en: Public Services & Government
uk: Державні служби та уряд

en: Publishable Key
uk: Публічний ключ

en: Published
uk: Опубліковано

en: Puerto Rico
uk: Пуерто Ріко

en: Purchase Date:
uk: Дата покупки:

en: Qatar
uk: Катар

en: Radius
uk: Радіус

en: Radius Unit
uk: Радіус одиниці

en: Radius:
uk: Радіус:

en: Rate This Property
uk: Оцініть цю нерухомість

en: Re-List
uk: Перерахувати список

en: Reactivate Listing
uk: Повторно активувати лістинг

en: Reactivated
uk: Повторно активовано

en: Read More
uk: Читати далі

en: Read More Link:
uk: Читати далі Посилання:

en: Read more
uk: Читати далі

en: Ready to publish your first post? <a href="%1$s">Get started here</a>
uk: Готовий опублікувати свій перший пост? <a href="%1$s"> Почніть тут </a>

en: Real Estate
uk: Нерухомість

en: Recently used
uk: Нещодавно використані

en: Recommend image size 1170 x 738
uk: Рекомендуємо розмір зображення 1170 x 738

en: Recommended
uk: Рекомендовано

en: Recommended size 85 x 85
uk: Рекомендований розмір 85 х 85

en: Recurring
uk: Повторюється

en: Recurring Payment on %website_url
uk: Повторний платіж на% website_url

en: Register
uk: Реєструйся

en: Register here
uk: Зареєструйтесь тут

en: Register successful, redirecting...
uk: Зареєструйтесь успішно, перенаправляючи ...

en: Related posts
uk: Схожі повідомлення

en: Religious Organizations
uk: Релігійні організації

en: Remember me
uk: Пам'ятай мене

en: Remove From Featured
uk: Видалити з популярних

en: Remove Version Parameter From JS & CSS Files
uk: Видалити параметр версії з файлів JS і CSS

en: Remove dark gradient overlay over the featured image
uk: Видаліть накладення темного градієнта над зображенням

en: Remove dark gradient overlay over the images
uk: Видалити темний градієнтний накладення над зображеннями

en: Removed
uk: Вилучено

en: Reply <i class="fa fa-angle-right"></i>
uk: Відповідь <i class = "fa fa-angle-right"> </ i>

en: Reply Message
uk: Відповідь повідомлення

en: Request info
uk: Запит інформації

en: Request not valid
uk: Запит не дійсний

en: Required
uk: вимагається

en: Required Fields
uk: обов'язкові поля

en: Required Update not Available
uk: Необхідне оновлення недоступне

en: Requires Update
uk: Потрібен оновлення

en: Reset Marker
uk: Скинути маркер

en: Reset Password
uk: Скинути пароль

en: Reset password Session key expired.
uk: Скидання пароля Сесійний ключ закінчився.

en: Restaurants
uk: Ресторани

en: Restrict user admin panel access
uk: Обмеження доступу панелі адміністратора користувача

en: Result Limit
uk: Граничний результат

en: Retina Logo
uk: Retina логотип

en: Retina Logo Splash  & Transparent Header
uk: Retina Logo Splash і прозорий заголовок

en: Return to Required Plugins Installer
uk: Повернутися до встановлювача обов'язкових плагінів

en: Return to the Dashboard
uk: Повернутися на інформаційну панель

en: Retype Password
uk: Повторно введіть пароль

en: Reunion
uk: Возз'єднання

en: Review
uk: Огляд

en: Review & Ratings
uk: Огляд та рейтинги

en: Review & Ratings Approved by Admin
uk: Огляд та рейтинги, затверджені адміністратором

en: Review Title
uk: Заголовок огляду

en: Reviews
uk: Відгуки

en: Reviews & Rating
uk: Відгуки та рейтинг

en: Revolution Slider
uk: Революційний слайдер

en: Right Align
uk: Правий вирівнювання

en: Right Sidebar
uk: Права бічна панель

en: Roadmap
uk: Дорожня карта

en: Roles on regsiter form
uk: Ролі у формі реєстратора

en: Roles on user profile page which will account user to change his role
uk: Ролі на сторінці профілю користувача, яка призначатиме користувачеві зміну його ролі

en: Romania
uk: Румунія

en: Rooms
uk: Номери

en: Rooms:
uk: Кімнати:

en: Russian Federation
uk: Російська Федерація

en: Rwanda
uk: Руанда

en: SEND ME THE INVOICE
uk: СКАСУЙТЕ МИ ЗАЯВКА

en: SEND MESSAGE
uk: ВІДПРАВИТИ ПОВІДОМЛЕННЯ

en: Saint Barthelemy
uk: Сен-Бартельмі

en: Saint Barthélemy
uk: Сен Бартелемі

en: Saint Helena
uk: Свята Олена

en: Saint Kitts and Nevis
uk: Сент-Кітс і Невіс

en: Saint Lucia
uk: Сент-Люсія

en: Saint Martin
uk: Сен-Мартен

en: Saint Martin (French part)
uk: Сен-Мартен (французька частина)

en: Saint Pierre and Miquelon
uk: Сен-П'єр і Мікелон

en: Saint Vincent and the Grenadines
uk: Сент-Вінсент і Гренадини

en: Sale or Rent Price
uk: Продаж або орендна ціна

en: Same as defined in Theme Options
uk: Те саме, що визначено в Параметрах теми

en: Samoa
uk: Самоа

en: San Marino
uk: Сан-Марино

en: Sandbox = test API. LIVE = real payments API
uk: Пісочниця = тест API. LIVE = реальний API платежів

en: Sao Tome and Principe
uk: Сан-Томе і Принсіпі

en: Satelite
uk: Супутник

en: Saudi Arabia
uk: Саудівська Аравія

en: Save
uk: Зберегти

en: Save as draft
uk: Зберегти як чернетку

en: Save search option on search result page
uk: Зберегти параметр пошуку на сторінці результатів пошуку

en: Save this Search?
uk: Зберегти цей пошук?

en: Saved Searches
uk: Збережені пошуки

en: Schedule Tour
uk: Розклад туру

en: Schedule a Tour
uk: Розклад туру

en: Schools
uk: Школи

en: Screen fix
uk: Виправлення екрана

en: Scroll To Top?
uk: Прокрутити вгору?

en: Search
uk: Пошук

en: Search Agent
uk: Пошуковий агент

en: Search Button Background Color
uk: Кнопка пошуку кольору фону

en: Search Button Border Color
uk: Колір бічного кольору пошуку

en: Search Button Text Color
uk: Колір тексту кнопки пошуку

en: Search City, State or Area
uk: Пошук міста, штату або області

en: Search Fields
uk: Поля пошуку

en: Search Invoices
uk: Пошук рахунків-фактур

en: Search Listing
uk: Пошук в довіднику

en: Search Options
uk: Параметри пошуку

en: Search Pages
uk: Пошук сторінок

en: Search Parameters:
uk: Параметри пошуку:

en: Search Position
uk: Позиція пошуку

en: Search Position
uk: Позиція пошуку

en: Search Reslt Page
uk: Пошук Reslt Page

en: Search Result Page
uk: Сторінка результатів пошуку

en: Search Results for "%s" Query
uk: Результати пошуку для запиту "% s"

en: Search Sidebar
uk: Бічна панель пошуку

en: Search State, City or Area
uk: Пошук держави, міста або області

en: Search Style
uk: Стиль пошуку

en: Search Width
uk: Ширина пошуку

en: Search criteria for bedrooms and bathrooms
uk: Критерії пошуку для спалень та ванних кімнат

en: Search is saved. You will receive an email notification when new properties matching your search will be published
uk: Пошук зберігається. Ви отримаєте сповіщення електронною поштою, коли будуть опубліковані нові властивості, що відповідають вашому пошуковому запиту

en: Search listing
uk: Пошук в списку

en: Searching...
uk: Пошук ...

en: Second Price ( Display optional price for rental or square feet )
uk: Друга ціна (відображати необов'язкову ціну за прокат або квадратні фути)

en: Second Price (Optional)
uk: Друга ціна (необов'язково)

en: Secondary Color
uk: Вторинний колір

en: Secondary Hover Color
uk: Колір вторинного наведення

en: Secret Key
uk: Секретний ключ

en: Section Title
uk: Назва розділу

en: Security check failed!
uk: Помилка перевірки безпеки!

en: Select Attachment
uk: Виберіть вкладений файл

en: Select City
uk: Виберіть Місто

en: Select Header Type
uk: Виберіть тип заголовка

en: Select Images
uk: Виберіть "Зображення"

en: Select Listings layout for half map.
uk: Виберіть макет для списків для половини карти.

en: Select Listings layout for taxonomy page.
uk: Виберіть Макет лотків для сторінки таксономії.

en: Select Package:
uk: Виберіть Пакет:

en: Select Pages
uk: Виберіть сторінки

en: Select Role
uk: Виберіть Роль

en: Select Sidebar
uk: Виберіть бічну панель

en: Select Term
uk: Виберіть термін

en: Select Type
uk: Виберіть Тип

en: Select Type *
uk: Виберіть тип *

en: Select an Slider
uk: Виберіть слайдер

en: Select city which has this area.
uk: Виберіть місто, у якому є ця область.

en: Select count for similar properties.
uk: Виберіть рахунок для подібних властивостей.

en: Select country which has this state.
uk: Виберіть країну, яка має це стан.

en: Select default country
uk: Виберіть країну за умовчанням

en: Select default view for listing page( will not work for listing template style 3 )
uk: Виберіть типовий перегляд для сторінки з описом (не буде працювати для стилю шаблону списку 3).

en: Select expiry time for selected currency.
uk: Виберіть час закінчення вибраної валюти.

en: Select graph type
uk: Виберіть тип графіка

en: Select header style
uk: Виберіть стиль заголовка

en: Select layout for search result page.
uk: Виберіть макет для сторінки результатів пошуку.

en: Select navigation align
uk: Виберіть навігацію вирівняти

en: Select on which pages you want to show search
uk: Виберіть, на яких сторінках ви хочете показати пошук

en: Select properties layout for search result page.
uk: Виберіть розташування властивостей для сторінки результатів пошуку.

en: Select result page properties default display order.
uk: Виберіть порядок відображення за замовчуванням параметрів сторінки результатів.

en: Select search position
uk: Виберіть позицію пошуку

en: Select search style
uk: Виберіть стиль пошуку

en: Select search width
uk: Виберіть ширину пошуку

en: Select state which has this city.
uk: Виберіть штат, у якому є це місто.

en: Select taxonomies ( type, status, city, state, features, neighbourhood, labels ) pages layout
uk: Виберіть таксономії (тип, статус, місто, стан, функції, сусідство, мітки) макет сторінок

en: Select taxonomy page listings default display order.
uk: Виберіть порядок відображення за умовчанням на сторінці таксономії.

en: Select terms & conditions page
uk: Виберіть сторінку умов і умов

en: Select the Appropriate Rent Status
uk: Виберіть Статус відповідної оренди

en: Select the measurement unit for advanced searches
uk: Виберіть одиницю вимірювання для розширених пошуків

en: Select the measurement unit you will use on the website
uk: Виберіть одиницю вимірювання, яку ви будете використовувати на веб-сайті

en: Select tour date
uk: Виберіть дату туру

en: Select type for similer properties.
uk: Виберіть тип для властивостей similer.

en: Select view for similar properties.
uk: Виберіть представлення для подібних властивостей.

en: Select yelp terms.
uk: Виберіть умови yelp.

en: Select your custom font options for headings ( h1, h2, h3, h3 etc ).
uk: Виберіть спеціальні параметри шрифту для заголовків (h1, h2, h3, h3 тощо).

en: Select your custom font options for your headers.
uk: Виберіть спеціальні параметри шрифту для заголовків.

en: Select your custom font options for your main body font.
uk: Виберіть спеціальні параметри шрифту для основного шрифту тіла.

en: Select your custom font options for your mobile menu.
uk: Виберіть спеціальні параметри шрифту для свого мобільного меню.

en: Selected area will be used as base area for all conversions.
uk: Вибрана область буде використовуватися як основна область для всіх переходів.

en: Seller
uk: Продавець

en: Seller ID / Account Number
uk: Ідентифікатор продавця / номер рахунку

en: Seller Role
uk: Роль продавця

en: Send
uk: Відправити

en: Send Direct Message
uk: Надіслати пряме повідомлення

en: Send Emails
uk: Надіслати електронні листи

en: Send Message
uk: Відправити повідомлення

en: Send the new user an email about their account.
uk: Надішліть новому користувачеві електронний лист про свій обліковий запис.

en: Sending info
uk: Відправлення інформації

en: Sending user info, please wait...
uk: Відправка інформації про користувача, будь ласка, зачекайте ...

en: Senegal
uk: Сенегал

en: Sent for Approval
uk: Надіслано для схвалення

en: Sent for approval
uk: Надіслано на затвердження

en: Serbia
uk: Сербія

en: Server Error: Make sure Email function working on your server!
uk: Помилка сервера: переконайтеся, що функція Email працює на вашому сервері!

en: Session key expired.
uk: Сесійний ключ закінчився.

en: Set as Featured
uk: Встановити як Рекомендоване

en: Set as recurring payment
uk: Встановити як повторюваний платіж

en: Set height of the space. You can add white space between elements to separate them beautifully.
uk: Встановити висоту простору. Ви можете додати пробіл між елементами, щоб красиво їх розділити.

en: Set property content area type.
uk: Встановити тип області вмісту вмісту.

en: Set property top area type.
uk: Встановити тип верхньої області нерухомості.

en: Seychelles
uk: Сейшельські острови

en: Share Property
uk: Частка майна

en: Shopping
uk: Покупки

en: Short Description
uk: Короткий опис

en: Short Price
uk: Коротка ціна

en: Show
uk: Шоу

en: Show
uk: Шоу

en: Show Advanced Search ?.
uk: Показати розширений пошук?

en: Show Agent Contact Form ?
uk: Показати контактну форму агента?

en: Show Calender for Year Built Field ?
uk: Показати календар на рік побудоване поле?

en: Show Child
uk: Показати дитину

en: Show Child:
uk: Показати дитину:

en: Show Count
uk: Показати граф

en: Show Details
uk: Показати деталі

en: Show Friend's faces
uk: Показати обличчя друга

en: Show Graph
uk: Показати графік

en: Show Page Posts
uk: Показати повідомлення на сторінці

en: Show Search
uk: Показати пошук

en: Show Slider for Price?
uk: Показати повзунок за ціною?

en: Show Specific Sidebar?
uk: Показати конкретну бічну панель?

en: Show dropdowns for Property Location ( City, Neighborhood, County/state, country ) ?
uk: Показати спадні меню для розташування об'єктів нерухомості (місто, сусідство, округ / держава, країна)?

en: Show dropdowns for Property Location ?
uk: Показати спадні меню для місцезнаходження майна?

en: Show featured properties
uk: Показати помічені властивості

en: Show for This Page
uk: Показати для цієї сторінки

en: Show latest posts by category
uk: Показати останні повідомлення за категорією

en: Show photos from Flickr.
uk: Показати фотографії з Flickr.

en: Show properties
uk: Показати властивості

en: Show properties Recently viewed properties
uk: Показати властивості Нещодавно переглянуті об'єкти

en: Show properties by IDs
uk: Показати властивості за ідентифікаторами

en: Show property type, status, features, cities, states
uk: Показати тип нерухомості, статус, функції, міста, держави

en: Show single property by id
uk: Показувати одиничну власність за ідентифікатором

en: Show/Hide Data
uk: Показати / сховати дані

en: Show/Hide Fields
uk: Показати / сховати поля

en: Show/Hide Half map advanced search fields
uk: Показати / сховати поля з розширеними пошуковими полями на карті

en: Show/Hide advanced search fields
uk: Показати / сховати розширені поля пошуку

en: Sierra Leone
uk: Сьєрра-Леоне

en: Sign In / Register
uk: Вхід / Реєстрація

en: Similar Properties
uk: Подібні властивості

en: Similar Type
uk: Подібний тип

en: Similar View
uk: Подібний вигляд

en: Singapore
uk: Сінгапур

en: Single Property
uk: Одномісна нерухомість

en: Sint Maarten (Dutch part)
uk: Синт Маартен (голландська частина)

en: Site Key
uk: Ключ сайту

en: Size
uk: Розмір

en: Size Postfix
uk: Розмір Postfix

en: Size Prefix
uk: Розмір префікса

en: Size:
uk: Розмір:

en: Slider
uk: Слайдер

en: Slider - Overlay Text
uk: Повзунок - накладення тексту

en: Slider Image
uk: Зображення слайдера

en: Slides To Scroll:
uk: Слайди для прокрутки:

en: Slides To Show:
uk: Слайди для показу:

en: Slogan
uk: Слоган

en: Slovakia
uk: Словаччина

en: Slovakia (Slovak Republic)
uk: Словаччина (Словацька Республіка)

en: Slovenia
uk: Словенія

en: Social
uk: Соціальний

en: Social Icon
uk: Соціальна ікона

en: Social Icons
uk: Соціальні іконки

en: Social Info
uk: Соціальна інформація

en: Social Media
uk: Соц.медіа

en: Solomon Islands
uk: Соломонові острови

en: Somalia
uk: Сомалі

en: Somalia, Somali Republic
uk: Сомалі, Сомалі

en: Some errors occurred! Please try again.
uk: Виникла деякі помилки! Будь ласка спробуйте ще раз.

en: Somebody ordered a new Wire Transfer
uk: Хтось замовив новий Wire Transfer

en: Something went wrong with the plugin API.
uk: Щось пошкоджено з API плагінів.

en: Sorry No Result Found
uk: Вибачте нічого не знайдено

en: Sorry No Results Found
uk: Вибачте нічого не знайдено

en: Sorry, but nothing matched your search terms. Please try again with some different keywords.
uk: Вибачте, але нічого не співпало з вашими пошуковими термінами. Будь ласка, спробуйте знову, використовуючи різні ключові слова.

en: Sort by:
uk: Сортувати за:

en: Source
uk: Джерело

en: South Africa
uk: Південна Африка

en: South Georgia and the South Sandwich Islands
uk: Південна Джорджія та Південні Сандвічеві острови

en: Spain
uk: Іспанія

en: Specific Pages
uk: Конкретні сторінки

en: Splash Page Layout
uk: Розкрадання сторінки

en: Splash Page Subtitle
uk: Сплітовий підзаголовок сторінки

en: Splash Page Title
uk: Назва спливаючого заголовка

en: Splash/Banner Search dropdown
uk: Спліск / Banner Search в спадному меню

en: Square Feet Text
uk: Текст квадратних футів

en: Square Meters
uk: Квадратних метрів

en: Square Meters Text
uk: Текст квадратних метрів

en: Square feet
uk: Квадратних футів

en: Sri Lanka
uk: Шрі Ланка

en: Standard Logo Height
uk: Стандартний логотип висота

en: Standard Logo Width
uk: Стандартна ширина логотипу

en: Start date
uk: Дата початку

en: State
uk: Держава

en: State required
uk: Потрібна держава

en: State/County
uk: Штат / Країна

en: State/county:
uk: Штат / Країна:

en: States
uk: Штатів

en: Stats
uk: Статистика

en: Stats Graph
uk: Графік статистика

en: Status
uk: Статус

en: Status:
uk: Статус:

en: Step
uk: Крок

en: Sticky Advanced Search
uk: Складний розширений пошук

en: Sticky Menu
uk: Складне меню

en: Sticky Sidebar
uk: Скляна бічна панель

en: Street View
uk: Перегляд вулиць

en: Street address (64 characters max)
uk: Вулиця (максимум 64 символи)

en: Street address required
uk: Потрібна адреса вулиці

en: Stripe
uk: Смуга

en: Stripe Consumer Profile
uk: Поточний споживчий профіль

en: Stripe Publishable Key
uk: Пошивний ключ смуги

en: Stripe Secret Key
uk: Секретний ключ смуги

en: Stripe Settings
uk: Налаштування смуги

en: Style
uk: Стиль

en: Style One
uk: Стиль Один

en: Style Two
uk: Стиль два

en: Style for Google Map
uk: Стиль для Google Map

en: Styling
uk: Стиль

en: Sub Listings
uk: Суб'єкти

en: Sub Menu Background
uk: Підменю фону

en: Sub Menu Dropdown
uk: Випадкове меню субменю

en: Sub Title:
uk: Підзаголовок:

en: Sub listings
uk: Субльовані списки

en: Subject for Admin - Expired Listing
uk: Тема для адміністратора - закінчився список

en: Subject for Admin - Featured Submission
uk: Тема для адміністратора - рекомендоване подання

en: Subject for Admin - New wire Transfer
uk: Тема для адміністратора - Новий дротовий переказ

en: Subject for Admin - Paid Submission
uk: Тема для адміністратора - сплата подання

en: Subject for Admin - Submission
uk: Тема для адміністратора - подання

en: Subject for Approved Listing
uk: Тема для схваленого лістингу

en: Subject for Expired Listing
uk: Предмет для закінчення лістингу

en: Subject for Featured Submission
uk: Тема для найцікавішого подання

en: Subject for Free Listing Expired
uk: Тема вільної лістингу закінчилась

en: Subject for Matching Submissions
uk: Предмет для подання відповідності

en: Subject for Membership Cancelled
uk: Тема для членства скасована

en: Subject for New User Admin Notification
uk: Тема для сповіщення адміністратора нового користувача

en: Subject for New User Notification
uk: Тема для сповіщення нового користувача

en: Subject for New wire Transfer
uk: Предмет для нового переказу

en: Subject for Paid Submission
uk: Тема для платної подачі

en: Subject for Purchase Activated
uk: Тема для покупки активована

en: Subject for Recurring Payment
uk: Предмет для повторюваного платежу

en: Subject for Submission
uk: Предмет подання

en: Submission & Featured Payment
uk: Подача та рекомендований платіж

en: Submission Fee:
uk: Комісія за подання:

en: Submission Payment
uk: Підтвердження оплати

en: Submit
uk: Відправити

en: Submit Form Fields
uk: Надіслати поля форми

en: Submit Property
uk: Надіслати ресурс

en: Submit Review
uk: Надіслати відгук

en: Submited Listings Should be Approved by Admin?
uk: Зазначені листи повинні бути схвалені адміністратором?

en: Submitting, Please wait...
uk: Надіславши, будь ласка, зачекайте ...

en: Subtitle
uk: Підзаголовок

en: Successfull
uk: Успішний

en: Sudan
uk: Судан

en: Suggested size 2000px x 700px
uk: Рекомендований розмір 2000 пікселів х 700 пікселів

en: Supermarket
uk: Супермаркет

en: Support
uk: Підтримка

en: Suriname
uk: Сурінам

en: Svalbard & Jan Mayen Islands
uk: Острови Свальбард і Ян-Маєн

en: Svalbard and Jan Mayen
uk: Свальбард і Ян Маєн

en: Swaziland
uk: Свазіленд

en: Sweden
uk: Швеція

en: Switzerland
uk: Швейцарія

en: Switzerland, Swiss Confederation
uk: Швейцарія, Швейцарська Конфедерація

en: Syrian Arab Republic
uk: Сирійська Арабська Республіка

en: TGMPA v%s
uk: TGMPA v% s

en: Tablet & Mobile logo (Width/Height) Option
uk: Опція для планшетного ПК та мобільного телефону (ширина / висота)

en: Tabs
uk: Вкладиші

en: Tabs Two
uk: Вкладки два

en: Tabs Vertical
uk: Вкладки вертикальні

en: Tags:
uk: Теги:

en: Taiwan
uk: Тайвань

en: Taiwan, Province of China
uk: Тайвань, провінція Китаю

en: Tajikistan
uk: Таджикистан

en: Tanzania
uk: Танзанія

en: Tanzania, United Republic of
uk: Танзанія, Об'єднана Республіка

en: Tax
uk: Податок

en: Tax Number
uk: Податковий номер

en: Tax Number:
uk: Податковий номер:

en: Taxes
uk: Податки

en: Taxonomies Layout
uk: Макет таксономії

en: Taxonomy
uk: Таксономія

en: Taxonomy:
uk: Таксономія:

en: Team
uk: Команда

en: Terms & Conditions
uk: Загальні положення та умови

en: Terrain
uk: Місцевості

en: Terrible
uk: Грозний

en: Testimonial Details
uk: Відомості про деталі

en: Testimonial Text
uk: Текст відгуку

en: Testimonials
uk: Відгуки

en: Testimonials Type:
uk: Тип відгуку:

en: Text
uk: Текст

en: Text Color
uk: Колір тексту

en: Text color
uk: Колір тексту

en: Text:
uk: Текст:

en: Thailand
uk: Тайланд

en: Thank You Page
uk: Дякую сторінку

en: Thank You text
uk: Дякую текст

en: Thank you. Please check your email for payment instructions.
uk: Дякую. Будь ласка, перевірте свою електронну пошту для отримання інструкцій з оплати

en: The Email you entered is not valid. Please try again.
uk: Введений вами електронний лист недійсний. Будь ласка спробуйте ще раз.

en: The email field is empty.
uk: Поле адреси електронної пошти порожнє.

en: The following plugin needs to be updated to its latest version to ensure maximum compatibility with this theme: %1$s.
uk: Наступний плагін потрібно оновити до останньої версії, щоб забезпечити максимальну сумісність із цією темою:% 1 $ s.

en: The following plugin was activated successfully:
uk: Наступний плагін успішно активовано:

en: The following recommended plugin is currently inactive: %1$s.
uk: Нижче описаний рекомендований плагін на даний момент неактивний:% 1 $ s.

en: The following required plugin is currently inactive: %1$s.
uk: Наступний необхідний плагін на даний момент неактивний:% 1 $ s.

en: The installation and activation process is starting. This process may take a while on some hosts, so please be patient.
uk: Починається процес встановлення та активації. Цей процес може зайняти деякий час на деяких хостах, тому будьте терплячі.

en: The installation of %1$s failed.
uk: Не вдалося встановити% 1 $ s.

en: The installation process is starting. This process may take a while on some hosts, so please be patient.
uk: Починається процес встановлення. Цей процес може зайняти деякий час на деяких хостах, тому будьте терплячі.

en: The message has been sent.
uk: Повідомлення було надіслано.

en: The recommended image size in 2000 x 1000.
uk: Рекомендований розмір зображення 2000 x 1000.

en: The remote plugin package consists of more than one file, but the files are not packaged in a folder.
uk: Пакет віддаленого плагіна складається з декількох файлів, але файли не упаковуються в папку.

en: The remote plugin package does not contain a folder with the desired slug and renaming did not work.
uk: Пакет віддаленого плагіна не містить папки з потрібним шаром, і перейменування не працювало.

en: The rent prices will be displayed based on selected status.
uk: Ціни на оренду будуть відображатися на основі вибраного статусу.

en: The request is invalid or malformed.
uk: Запит невірний або неправильний.

en: The response parameter is invalid or malformed.
uk: Параметр відповіді невірний або неправильний.

en: The response parameter is missing.
uk: Параметр відповіді відсутній.

en: The secret parameter is invalid or malformed.
uk: Таємний параметр невірний або неправильний.

en: The secret parameter is missing.
uk: Таємний параметр відсутній.

en: Theme Options
uk: Параметри теми

en: There are one or more required or recommended plugins to install, update or activate.
uk: Є один або декілька необхідних або рекомендованих плагінів для встановлення, оновлення або активації.

en: There is an update available for: %1$s.
uk: Доступне оновлення для:% 1 $ s.

en: This Email is already used by another user. Please try a different one.
uk: Цей електронний лист вже використовується іншим користувачем. Будь ласка, спробуйте інший.

en: This applies for the calendar field type available for properties.
uk: Це стосується типу поля календаря, доступного для властивостей.

en: This email address is already registered
uk: Ця електронна адреса вже зареєстрована

en: This email address is already registered.
uk: Ця електронна адреса вже зареєстрована.

en: This email address will receive a copy of message sent to agent from property detail page.
uk: Ця адреса електронної пошти отримає копію повідомлення, надісланого агенту із сторінки детальної інформації про об'єкт нерухомості.

en: This is not a valid request
uk: Це не дійсний запит

en: This must be a URL.
uk: Це має бути URL-адреса.

en: This plugin needs to be updated to be compatible with your theme.
uk: Цей плагін потрібно оновити, щоб бути сумісним з вашою темою.

en: This theme recommends the following plugin: %1$s.
uk: Ця тема рекомендує наступний плагін:% 1 $ s.

en: This theme requires the following plugin: %1$s.
uk: Ця тема вимагає наступного плагіна:% 1 $ s.

en: This username is already registered.
uk: Це ім'я користувача вже зареєстроване.

en: Thousands Separator
uk: Тисячі сепараторів

en: Thread success fully created!
uk: Стиль успіху повністю створено!

en: Three
uk: Три

en: Thumbnail
uk: Ескіз

en: Thumbnail height
uk: Висота мініатюри

en: Thumbnail width
uk: Ширина мініатюри

en: Thumbnails
uk: Ескізи

en: Time
uk: Час

en: Time :
uk: Час:

en: Time Period
uk: Період часу

en: Time field is empty!
uk: Поле часу порожнє!

en: Timor-Leste
uk: Тимор-Лешті

en: Title
uk: Назва

en: Title / Position
uk: Назва / Посада

en: Title Color Scheme
uk: Кольорова схема заголовка

en: Title/Position
uk: Назва / Посада

en: Title:
uk: Назва:

en: To Activate <span class="count">(%s)</span>
uk: Активувати <span class = "count"> (% s) </ span>

en: To Install <span class="count">(%s)</span>
uk: Щоб встановити <span class = "count"> (% s) </ span>

en: To be paid
uk: Платити

en: To:
uk: Щоб:

en: Togo
uk: Йти

en: Tokelau
uk: Токелау

en: Tonga
uk: Тонга

en: Top Bar
uk: Топ Бар

en: Top Bar Left Area
uk: Верхня панель ліворуч

en: Top Bar Right Area
uk: Верх Бар правого району

en: Top Menu
uk: Головне меню

en: Total
uk: Всього

en: Total Amount
uk: Загальна кількість

en: Total Fee:
uk: Загальна плата:

en: Total Invoices:
uk: Усього рахунків-фактур:

en: Total Price:
uk: Загальна сума:

en: Transparent Header
uk: Прозорий заголовок

en: Transparent Links Hover color
uk: Прозорі посилання Hover color

en: Transparent Links color
uk: Прозорі кольори посилань

en: Transportation
uk: Перевезення

en: Trinidad and Tobago
uk: Тринідад і Тобаго

en: Tunisia
uk: Туніс

en: Turkey
uk: Туреччина

en: Turkmenistan
uk: Туркменістан

en: Turks and Caicos Islands
uk: Острови Теркс і Кайкос

en: Tuvalu
uk: Тувалу

en: Twitter Profile Link
uk: Профіль Twitter посилання

en: Twitter URL
uk: URL-адреса Twitter

en: Two
uk: Два

en: Type
uk: Тип

en: Type your message here...
uk: Введіть своє повідомлення тут ...

en: Types
uk: Типи

en: Typography
uk: Типографія

en: Uganda
uk: Уганда

en: Ukraine
uk: Україна

en: Under Approved
uk: Підтверджено

en: Under Banners ( Sliders, Map, Video etc )
uk: Під банерами (повзунки, карта, відео тощо)

en: Under Navigation
uk: Під навігацією

en: Under banner ( Slider, Map etc )
uk: Під прапором (слайдер, карта тощо)

en: United Arab Emirates
uk: Об'єднані Арабські Емірати

en: United Kingdom
uk: Об'єднане Королівство

en: United States
uk: Сполучені Штати

en: United States Minor Outlying Islands
uk: Малі віддалені острови Сполучених Штатів

en: United States Virgin Islands
uk: Віргінські острови США

en: Unlimited
uk: Необмежений

en: Unlimited Images
uk: Необмежена кількість зображень

en: Unlimited Listings
uk: Необмежений список

en: Unlimited listings
uk: Необмежений список

en: Unlimited listings ?
uk: Необмежений список?

en: Unverified Nonce!
uk: Непідтверджений невідповідний!

en: Update
uk: Оновити

en: Update %2$s
uk: Оновити% 2 $ s

en: Update Agent
uk: Оновити агента

en: Update Available <span class="count">(%s)</span>
uk: Оновити доступний <span class = "count"> (% s) </ span>

en: Update Password
uk: Оновити пароль

en: Update PayPal, Stripe and 2Checkout settings according to API type selection
uk: Оновити параметри PayPal, Stripe та 2Checkout відповідно до вибору типу API

en: Update Profile
uk: Оновити профіль

en: Update Profile Picture
uk: Оновити зображення профілю

en: Update Property
uk: Оновити власність

en: Update Required
uk: Необхідне оновлення

en: Update Review
uk: Оновити огляд

en: Update recommended
uk: Оновлення рекомендовано

en: Updated Date
uk: Оновлена ​​дата

en: Updated on
uk: Оновлено на

en: Updating Currency, Please wait...
uk: Оновлення валюти, будь ласка, зачекайте ...

en: Updating Plugin %1$s (%2$d/%3$d)
uk: Оновлення плагіна% 1 $ s (% 2 $ d /% 3 $ d)

en: Updating Plugin: %s
uk: Оновлення плагіна:% s

en: Updating, Please wait...
uk: Оновлення, будь ласка, зачекайте ...

en: Upgrade Package
uk: Пакет оновлення

en: Upgrade message from the plugin author:
uk: Оновити повідомлення з автора плагіна:

en: Upgrade to Featured
uk: Оновити до Рекомендованого

en: Upgrade to Featured Listing
uk: Оновити до популярного списку

en: Upgrade to featured listing on
uk: Оновити до популярного списку

en: Upload
uk: Завантажити

en: Upload Gallery Images:
uk: Завантажити галереї зображень:

en: Upload an image below if you selected yes.
uk: Завантажте зображення нижче, якщо ви вибрали Так.

en: Upload an image that will be used as cover for the video. Image size have to be at least 810px x 430px.
uk: Завантажте зображення, яке буде використано як кришку для відео. Розмір зображення має дорівнювати мінімум 810 пікс. X 430 пікселів.

en: Upload company logo for invoices.
uk: Завантажити логотип компанії для рахунків-фактур.

en: Upload icon for Rooms.
uk: Завантажити значок для номерів.

en: Upload icon for bathrooms.
uk: Завантажити значок для ванних кімнат.

en: Upload icon for bedrooms.
uk: Завантажити значок для спалень.

en: Upload icon for garage size.
uk: Завантажити значок для розміру гаража.

en: Upload icon for garage.
uk: Завантажити значок для гаража.

en: Upload icon for property ID.
uk: Значок завантаження для ідентифікатора ресурсу.

en: Upload icon for property land size.
uk: Значок завантаження для розміру земельної ділянки.

en: Upload icon for property size.
uk: Значок завантаження для розміру ресурсу.

en: Upload icon for year built.
uk: Завантажити значок за рік, збудований.

en: Upload image
uk: Завантажити зображення

en: Upload logo for lightbox.
uk: Завантажити логотип для лайтбоксу.

en: Upload map cluster icon.
uk: Завантажити значок кластеру карти.

en: Upload video image
uk: Завантажити відеоролик

en: Upload your custom iPad icon (72px by 72px).
uk: Завантажте свою спеціальну піктограму iPad (72 пікс. До 72 пікселів).

en: Upload your custom iPad retina icon (144px by 144px).
uk: Завантажте спеціальний значок сітківки iPad (144 пікс. По 144 пікселя).

en: Upload your custom iPhone icon (57px by 57px).
uk: Завантажте свою спеціальну піктограму iPhone (57px на 57px).

en: Upload your custom iPhone retina icon (114px by 114px).
uk: Завантажте свій спеціальний значок сітківки iPhone (114 пікс. По 114 пікс.).

en: Upload your custom logo for email header.
uk: Завантажте свій спеціальний логотип для заголовка електронної пошти.

en: Upload your custom logo for mobile splash page.
uk: Завантажте свій спеціальний логотип для мобільної сторінки заставки.

en: Upload your custom logo for splash page and transparent header.
uk: Завантажте свій спеціальний логотип для сплеск-сторінки та прозорого заголовка.

en: Upload your custom site favicon.
uk: Завантажте власний значок веб-сайту.

en: Upload your custom site logo for mobiles.
uk: Завантажте логотип власного сайту для мобільних пристроїв.

en: Upload your custom site logo for print property.
uk: Завантажте власний логотип сайту для властивості друку.

en: Upload your custom site logo.
uk: Завантажте логотип власного веб-сайту.

en: Upload your retina logo (optional).
uk: Завантажте логотип сітківки (необов'язково).

en: Upload your retina logo for mobile splash page(optional).
uk: Завантажте логотип сітківки для мобільної сплескової сторінки (необов'язково).

en: Upload your retina logo for mobiles (optional).
uk: Завантажте логотип сітківки для мобільних пристроїв (необов'язково).

en: Upload your retina logo for splash page and transparent header (optional).
uk: Завантажте свій логотип сітківки на сторінку заставки та прозорий заголовок (необов'язково).

en: Uruguay
uk: Уругвай

en: Uruguay, Eastern Republic of
uk: Уругвай, Східна республіка

en: Use %matching_submissions as matching submissions list
uk: Використовуйте% matching_submissions як відповідний список подань

en: Use Save Search Feature.
uk: Використовуйте функцію збереження пошуку.

en: Use Small Header
uk: Використовуйте малий заголовок

en: Use google maps with ssl
uk: Використовуйте google maps за допомогою ssl

en: Use https://snazzymaps.com/ to create styles
uk: Використовуйте https://snazzymaps.com/ для створення стилів

en: Use minify version of js files
uk: Використовуйте minify версію js-файлів

en: Use pin cluster on google map
uk: Використовуйте контактний кластер на карті Google

en: User Account Menu
uk: Меню облікового запису користувача

en: User Agent ID
uk: Ідентифікатор агента користувача

en: User ID ( Buyer ):
uk: Ідентифікатор користувача (покупця):

en: User Role:
uk: Роль користувача:

en: User Roles
uk: Роль користувача

en: User dropdown menu after logged In
uk: Спадне меню користувача після входу в систему

en: User dropdown sub menu after logged In
uk: Випадаюче меню користувача після входу в систему

en: User registration is disabled in this demo.
uk: Реєстрація користувача в цьому демонстраційному режимі вимкнено.

en: Username
uk: Ім'я користувача

en: Username ( Buyer Name ):
uk: Ім'я користувача (ім'я покупця):

en: Username *
uk: Ім'я користувача *

en: Username or Email
uk: Ім'я користувача або адресу електронної пошти

en: Username:
uk: Ім'я користувача:

en: Users can type the password on registration form
uk: Користувачі можуть вводити пароль у реєстраційній формі

en: Uzbekistan
uk: Узбекистан

en: Valid email address required
uk: Необхідна дійсна електронна адреса

en: Valid file formats
uk: Дійсні формати файлів

en: Value
uk: Значення

en: Vanuatu
uk: Вануату

en: Venezuela
uk: Венесуела

en: Venezuela, Bolivarian Republic of
uk: Венесуела, Болівійська республіка

en: Version
uk: Версія

en: Version 1
uk: Версія 1

en: Version 2
uk: Версія 2

en: Version 3
uk: Версія 3

en: Version 4
uk: Версія 4

en: Very Good
uk: Дуже добре

en: Video
uk: Відео

en: Video Audio
uk: Відео аудіо

en: Video Format
uk: Формат відео

en: Video Image
uk: Відеозображення

en: Video Loop
uk: Відео-петля

en: Video Overlay
uk: Відео накладання

en: Video URL
uk: URL-адреса відео

en: Video Url
uk: URL-адреса відео

en: Viet Nam
uk: В'єтнам

en: Vietnam
uk: В'єтнам

en: View
uk: Вид

en: View All Results
uk: Переглянути всі результати

en: View Details
uk: Докладніше

en: View Listing
uk: Переглянути список

en: View My Properties
uk: Переглянути мої властивості

en: View Photos
uk: Переглянути фотографії

en: View Profile
uk: Перегляд профілю

en: View Public Profile
uk: Переглянути загальнодоступний профіль

en: View listings
uk: Переглянути списки

en: View my listing
uk: Переглянути мій список

en: View my listings
uk: Переглянути мої списки

en: Views
uk: Перегляди

en: Vimeo
uk: Вімео

en: Virgin Islands, British
uk: Віргінські острови, Британія

en: Virgin Islands, U.S.
uk: Віргінські острови, США

en: Virtual Tour
uk: Віртуальний тур

en: Visitors expect smaller values for rent prices, So please provide the list of minimum and maximum rent prices below
uk: Відвідувачі очікують менших значень ціни на оренду, тому надайте перелік мінімальних та максимальних цін на орендну плату нижче

en: WEBM File
uk: WEBM-файл

en: Waiting for approval.
uk: В очікуванні схвалення.

en: Walk Score
uk: Оцінка прогулянки

en: Walkscore info doesn't show if you don't add the API.
uk: Інформація Walkscore не відображається, якщо ви не додаєте API.

en: Wallis and Futuna
uk: Уолліс і Футуна

en: Want to set single listing expire days?
uk: Хочете встановити одиничні дні, коли закінчується список?

en: We didn't find any results
uk: Ми не знайшли жодних результатів

en: We didn’t find any results
uk: Ми не знайшли жодних результатів

en: We received your Wire Transfer payment request on  %website_url !
    Please follow the instructions below in order to start submitting properties as soon as possible.
    The invoice number is: %invoice_no, Amount: %total_price.
    Instructions:  %payment_details.
uk: Ми отримали ваш платіжний запит на Wire Transfer на% website_url!
    Будь ласка, дотримуйтесь наведених нижче інструкцій, щоб почати подавати властивості якомога швидше.
    Номер рахунку-фактури:% invoice_no, Сума:% total_price.
    Інструкція:% payment_details.

en: We strongly encourage you to get an APIs Console key and post the code in Theme Options. You can get it from <a target="_blank" href="https://developers.google.com/maps/documentation/javascript/tutorial#api_key">here</a>.
uk: Ми настійно рекомендуємо вам отримати ключ Консолі API та опублікувати його у розділі Параметри теми. Ви можете отримати це за адресою <a target="_blank" href="https://developers.google.com/maps/documentation/javascript/tutorial#api_key"> тут </a>.

en: Website
uk: Веб-сайт

en: Website URL
uk: адреса вебсайту

en: Website Url
uk: Адреса вебсайту

en: Website:
uk: Сайт:

en: Week
uk: Тиждень

en: Weekly
uk: Щотижня

en: Weekly Payment
uk: Щотижневий платіж

en: Welcome Title
uk: Добродійний титул

en: Western Sahara
uk: Західна Сахара

en: What information do you want to display in agent data container?
uk: Яку інформацію ви хочете відобразити в контейнері даних агента?

en: What keyword field should search from ?
uk: Яке поле ключових слів слід шукати?

en: What would you like to show on top bar left area.
uk: Що б ви хотіли показати у верхньому барі лівої області.

en: What would you like to show on top bar right area.
uk: Що б ви хотіли показати у верхній панелі правильної області.

en: What you want to show Splash/Banner Search type 1 first field dropdown data ?
uk: Що ви хочете показати спадні дані першого поля типу Splash / Banner Search?

en: What's Nearby?
uk: Що поруч?

en: What's my Flickr ID?
uk: Що таке мій ідентифікатор Flickr?

en: When add/edit property feature set font awesome icon class
uk: При додаванні / редагуванні властивостей набір функцій набір шрифтів класу значків

en: Where to Show the currency?
uk: Де відображати валюту?

en: Which city has this area?
uk: Яке місто має цю територію?

en: Which country has this state?
uk: У якої країни така держава?

en: Which state has this city?
uk: У якого штату це місто?

en: Widgets in this area will be show in footer column four
uk: Віджети в цій області будуть відображатися в нижній колонтитулі колонки чотири

en: Widgets in this area will be show in footer column one
uk: Віджети в цій області будуть відображатися в першій колонтитулі

en: Widgets in this area will be show in footer column three
uk: Віджети в цій області будуть показані в колоні трьох колонок

en: Widgets in this area will be show in footer column two
uk: Віджети в цій області будуть відображатися в нижній колонтитул дві колонки

en: Widgets in this area will be shown in agencies template and agency detail page.
uk: Віджети в цій області відображатимуться у шаблоні агентств та на сторінці детальної інформації.

en: Widgets in this area will be shown in agents template and angent detail page.
uk: Віджети в цій області відображатимуться у шаблоні агентів та сторінці детальної інформації.

en: Widgets in this area will be shown in create listing sidebar.
uk: Віджети в цій області відображатимуться на бічній панелі списку створення.

en: Widgets in this area will be shown in idx template sidebar.
uk: Віджети в цій області відображатимуться на бічній панелі шаблону idx.

en: Widgets in this area will be shown in page sidebar.
uk: Віджети в цій області відображатимуться на бічній панелі сторінки.

en: Widgets in this area will be shown in property listings sidebar.
uk: Віджети в цій області відображатимуться на бічній панелі списку об'єктів нерухомості.

en: Widgets in this area will be shown in search result page.
uk: Віджети в цій області відображатимуться на сторінці результатів пошуку.

en: Widgets in this area will be shown in single property sidebar.
uk: Віджети в цій області відображатимуться на бічній панелі єдиного ресурсу.

en: Widgets in this area will be shown in the blog sidebar.
uk: Віджети в цій області відображатимуться на бічній панелі блогу.

en: Width:
uk: Ширина:

en: Will effect on all searches
uk: Впливає на всі пошуки

en: Will only work with header 4, you can choose header 4 from theme options
uk: Буде працювати тільки з заголовком 4, ви можете вибрати заголовок 4 з параметрів теми

en: Wire Payment Received - Activate the purchase
uk: Отримано платіж до плати - активуйте покупку

en: Wire instructions for direct payment
uk: Інструкції з проводу прямих платежів

en: WordPress Repository
uk: Репозиторій WordPress

en: Write a Review
uk: Написати відгук

en: Write a testimonial into the textarea.
uk: Напишіть відгук у текстовий майданчик.

en: Write private note for this property, it will not display for public
uk: Напишіть приватну примітку для цієї власності, вона не відображатиметься для всіх

en: Write private note for this property, it will not display for public.
uk: Напишіть приватну примітку для цієї власності, вона не відображатиметься для всіх.

en: Year
uk: Рік

en: Year Built
uk: Рік побудований

en: Year Built:
uk: Рік побудови:

en: Yelp Distance Unit.
uk: Блок відстані Yelp.

en: Yelp info doesn't show if you don't add the Client ID.
uk: Інформація про Yelp не відображається, якщо ви не додаєте ідентифікатор клієнта.

en: Yelp info doesn't show if you don't add the Client Secret Key.
uk: Інформація про Yelp не відображається, якщо ви не додасте секретний ключ клієнта.

en: Yelp result limit
uk: Обмеження результату Yelp

en: Yemen
uk: Ємен

en: Yes
uk: Так

en: Yes
uk: Так

en: You are not logged in or This property does not belong to logged in user.
uk: Ви не авторизовані або Ця властивість не належить зареєстрованому користувачеві.

en: You can attach PDF files, Map images OR other documents to provide further details related to property.
uk: Ви можете додавати PDF-файли, карти зображення або інші документи, щоб надати додаткові відомості про майно.

en: You can contact %s via email %s
uk: Ви можете зв'язатися з% s за допомогою електронної пошти% s

en: You can find overlay images in images -> overlay directory
uk: Ви можете знайти накладені зображення у зображеннях -> overlay каталог

en: You can make a post featured by clicking featured properties checkbox while add/edit post
uk: Ви можете зробити публікацію, натискаючи виділені властивості прапорець під час додавання / редагування публікації

en: You can select multiple pages
uk: Ви можете вибрати кілька сторінок

en: You can use %listing_title as listing title, %listing_url as listing link
uk: Ви можете використовувати% listing_title як назву списку,% list_url як посилання на перелік

en: You don't have any favorite properties yet!
uk: Ви ще не маєте жодних улюблених властивостей!

en: You don't have any package! You need to buy your package.
uk: У вас немає пакету! Вам потрібно придбати ваш пакет.

en: You don't have any properties yet!
uk: Ви ще не маєте жодних властивостей!

en: You don't have any saved search
uk: У вас немає збереженого пошуку

en: You have a new message on
uk: У вас є нове повідомлення

en: You have already used your free package, please choose different package.
uk: Ви вже використовували свій безкоштовний пакет, будь ласка, виберіть інший пакет.

en: You have new message!
uk: Ви маєте нове повідомлення!

en: You have received a message from:
uk: Ви отримали повідомлення від:

en: You have received a message from:
uk: Ви отримали повідомлення від:

en: You have received new message from:
uk: Ви отримали нове повідомлення з:

en: You have used all the "Featured" listings in your package.
uk: Ви використали всі "Рекомендовані" списки у вашому пакеті.

en: You ordered a new Wire Transfer
uk: Ви замовили новий Wire Transfer

en: YouTube, Vimeo, SWF File and MOV File are supported
uk: YouTube, Vimeo, SWF-файл та файл MOV підтримуються

en: Your Current Package
uk: Ваш поточний пакет

en: Your Email
uk: Ваша електронна адреса

en: Your Name
uk: Твоє ім'я

en: Your Supported Currencies.
uk: Ваша підтримана валюта.

en: Your comment is awaiting moderation.
uk: Ваш коментар очікує модерації.

en: Your current package doesn't let you publish more properties! You need to upgrade your membership.
uk: Ваш поточний пакет не дозволяє публікувати більше властивостей! Вам потрібно оновити своє членство.

en: Your information
uk: Ваша інформація

en: Your listing approved
uk: Ваша компанія зареєстрована

en: Your listing expired
uk: Термін дії вашої компанії закінчився

en: Your message empty!
uk: Ваше повідомлення порожнє!

en: Your message is empty!
uk: Ваше повідомлення порожнє!

en: Your new listing on %website_url
uk: Ваш новий запис на сайті% website_url

en: Your purchase was activated
uk: Ваша покупка була активована

en: Your review
uk: Ваш відгук

en: Your username and password on %website_url
uk: Ваше ім'я користувача та пароль на% website_url

en: Youtube Url
uk: URL-адреса YouTube

en: Zambia
uk: Замбія

en: Zimbabwe
uk: Зімбабве

en: Zip/Post Code
uk: Поштовий індекс

en: Zip/Postal Code:
uk: Поштовий індекс:

en: Zipcode required
uk: Поштовий індекс потрібний

en: [%s] Account Downgraded
uk: [% s] Знижений обліковий запис

en: and
uk: і

en: at
uk: при

en: ba
uk: ба

en: bath
uk: ванна

en: baths
uk: ванни

en: bd
uk: бд

en: bed
uk: ліжко

en: beds
uk: ліжка

en: by
uk: по

en: day
uk: день

en: days
uk: дні

en: fax:
uk: факс:

en: from
uk: від

en: houzez login widget
uk: Віджет для входу в houzez

en: ie: english, spanish, french
uk: тобто: англійська, іспанська, французька

en: if donnot add address then map will not show on property detail page.
uk: якщо donnot додасть адресу, то карта не відображатиметься на сторінці детальної інформації про об'єкт.

en: in
uk: в

en: login with facebook
uk: Увійти з facebook

en: login with google
uk: Увійти з google

en: login with yahoo
uk: Увійти з yahoo

en: mobile:
uk: мобільний:

en: month
uk: місяць

en: months
uk: місяці

en: more details here
uk: докладніше тут

en: office:
uk: офіс:

en: out of
uk: з

en: reCAPTCHA Failed:
uk: reCAPTCHA не вдалося:

en: reviews
uk: відгуки

en: share
uk: поділитися

en: status
uk: статус

en: success
uk: успіх

en: to
uk: до

en: unknown
uk: невідомий

en: unlimited listings
uk: необмежений список

en: week
uk: тиждень

en: weekly
uk: щотижня

en: weeks
uk: тижні

en: year
uk: рік

en: you can use %invoice_no as invoice number, %listing_title as listing title and %listing_id as listing id
uk: ви можете використовувати% invoice_no як номер рахунку-фактури,% list_title як назву листа та% listing_id як ідентифікатор списку

en: you can use %invoice_no as invoice number, %total_price as total price and %payment_details as payment details
uk: ви можете використовувати% invoice_no як номер рахунку-фактури,% total_price як загальну ціну та% payment_detail як інформацію про платіж

en: you can use %listing_title as listing title and %listing_id as listing id
uk: ви можете використовувати% listing_title як назву списку та% listing_id як ідентифікатор списку

en: you don't have the right to delete this
uk: ви не маєте права видалити це

en: zipCode
uk: ЗІП код
